Sadece üretmek yeterli değil

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) “Sağlıkla Sanat El Ele Eskişehir’de” temalı proje kapsamında gerçekleştirilen “Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” konulu etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Ekonomi Yorum: 0 / 19 Kasım 2018 01:51
Sadece üretmek yeterli değil
-A +A

Türkiye Alzheimer Derneği ile Boyalı Parmaklar Annelerinin düzenlediği etkinlik kapsamında Boyalı Parmaklar Küratörü Sema Şirvan’ın seçkisi sergilendi. Etkinlikte, sanatçı Arzu Yılmaz Dağdemir ile ekibinin gerçekleştirdiği performanslar ve  Alzheimer Derneği Ankara Şube Başkanı Prof. Dr. Esen Saka Topçuoğlu ile Alzheimer Derneği Eskişehir Şube Başkanı Prof. Dr. Demet Özbabalık’ın sunumları yer aldı.
Alzheimer Derneği Ankara-Eskişehir Şubeleri, Boyalı Parmaklar ve EOSB’nin iş birliği ile ortaya çıkan etkinliğin önemini vurgulayan Küpeli sözlerine şu şekilde devam etti: “Sadece üretmek yetmiyor, sosyal projelerin de içerisinde olmamız gerekiyor. Bu projelerimize bir yenisini ekleyerek Tepebaşı Belediyesi ile benzer bir protokole imza attık. Engelli Gençlerin İstihdama Kazandırılması Projesi gibi sosyal sorumluluk projelerimiz bugün bu anlamlı etkinlikle devam ediyor. Bu etkinliğin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Biz Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi olarak sosyal sorumluluk projelerinin her zaman içinde olacağız ve toplumda  farkındalık artırılması gereken konularda üstümüze düşen görevi yerine getireceğiz.”
Nadir Küpeli’nin açılış konuşmasının ardından etkinlik; Alzheimer Derneği Ankara Şube Başkanı Prof. Dr. Esen Saka Topçuoğlu’nun Alzheimer’in Sağlık Boyutu” ve Alzheimer Derneği Eskişehir Şube Başkanı Prof. Dr. Demet Özbabalık’ın “Alzheimer’in Sanat Boyutu” başlıklı sunumları ile devam etti.
Konuşmasına Alzheimer hastalığının tarihçesini anlatarak başlayan Prof. Dr. Esen Saka Topçuoğlu  hastalığın gelişim süreçleri, tedavide sağlanan gelişmeler, önlem olarak yapılması gereken konularda bilgi verdi. Prof. Dr. Demet Özbabalık ise “Alzheimer’in Sanat Boyutu” başlıklı sunumunda sanatın Alzheimer hastalığı üzerindeki olumlu  etkilerini örneklere dayandırarak anlattı. HM

 EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, yaptığı açılış konuşmasına; sanayinin ve üretimin kalbi olan Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde bu önemli etkinliğe ev sahipliği yapmanın mutluluğunu ve gururunu taşıdıklarını belirterek sözlerine başladı.

“Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” etkinliğine Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir Baro Başkanı Mustafa Elagöz, EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyeleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri  de katıldı.

Haberin Galerisi
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti