ROBOTLAR YARIŞTI

Gündem Yorum: 0 / 10 Şubat 2019 17:49
ROBOTLAR YARIŞTI
-A +A

İlk ulusal katılımlı VEX Off Season robotik turnuvası Eskişehir’de ilk defa Özel Çağdaş Okullarında gerçekleştirildi. Turnuvaya Türkiye’nin dört bir yanından 35 takım ve 200 öğrenci katıldı.
Açılış konuşmasını Okul Müdürü Berrin Kalyoncuoğlu’nun yaptığı robotik turnuvası Eskişehir Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Vekili Ömer Karaca ve ESBAV Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Yavuz Tuna’nın katılımı ile başladı. İlk ulusal katılımlı VEX Off Season robotik turnuvası Özel Çağdaş Okulları ve Eğitimde İnovasyon Derneği işbirliği ile yapıldı. Geçen yıl ülke genelinde düzenlenen VEZ IQ Off Season robotik turnuvalarında ikinci ve üçüncülük elde eden Özel Çağdaş Okulları, bu sene yarışmaya ev sahipliği yaptı. Turnuva dostluk mücadelesi ve robot becerileri mücadelesi olmak üzere 2 kategoriden oluştu. 35 takım turnuvada kıyasıya yarıştı. Turnuva sonrası iki kategoride dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
35 TAKIM AĞIRLANDI
Turnuva ile ilgili düşüncelerini paylaşan Eğitim Sağlık ve Bilimsel Araştırma Çalışmaları Vakfı (ESBAV) Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Yavuz Tuna, “Ciddi bir organizasyondu bu Eskişehir için. 35 takımı ağırladık farklı illerden farklı konuklarımız oldu. Zaten önemli olan bu öğrencilerimizin paylaşım içerisinde olması. Bunu teknoloji ile birleştirmiş olması çok önemliydi bizim için. Gelecek artık kodlama alında ilerliyor. Biz de bu alanda çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz” dedi.
İLK ULUSAL KATILIM
Turnuva hakkında bilgi veren Ölçme Değerlendirme Bilişim Koordinatörü Esen Uluhan, “İlk ulusal katılımlı VEX Off Season robotik turnuvası Eskişehir’de ilk defa Özel Çağdaş Okulları ve Eğitimde İnovasyon Derneği işbirliği ile Eskişehir’de ilk defa gerçekleştirildi. Türkiye’nin farklı illerindeki öğrenciler birçok ilden günü birlik ya da iki günlüğüne geldi. 2 yıldır robotik çalışmalarını yürütüyoruz. Bu çalışmalar kapsamında katılığımız yarışmalarda Türkiye şampiyonluğu, ikincilik ve içincilik elde ettik” diye konuştu.


Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
UĞUR TEPE VATANDAŞI DİNLEDİ

UĞUR TEPE VATANDAŞI DİNLEDİ

19:17 - 20 Ağustos 2019
Gündem
KUCAKLAŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ

KUCAKLAŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ

19:16 - 20 Ağustos 2019
Gündem
DOSTLUĞUMUZ BÜYÜYECEK

DOSTLUĞUMUZ BÜYÜYECEK

19:16 - 20 Ağustos 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti