ORTAK MÜCADELE

Tüm işçi sendikalarının bir araya gelerek kıdem tazminatıyla ilgili ortak mücadele yürütmesi gerektiğini söyleyen Emek Partisi İl Sekreteri İbrahim Akgün, “Tüm işyerlerinde, fabrikalarda kıdem tazminatını işçiler, emekçiler ile konuşmalı ve komiteler kurarak tüm işçi ve emekçiler mücadeleye hazırlanmalıdır” dedi.

Gündem Yorum: 0 / 28 Haziran 2020 15:32
ORTAK MÜCADELE
-A +A

Emek Partisi Eskişehir İl Sekreteri İbrahim Akgün, kıdem tazminatında yapılması planlanan değişiklik ve Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi (TES) hakkında basın açıklaması yaptı. Sendikaların ayrım yapmaksızın ortak bir mücadele yürütmesi gerektiğine dikkat çeken Akgün, “İktidar adına Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi dedikleri bir sistemle işçi ve emekçilerin tek güvencesi olan kıdem tazminatı hakkını tartışmaya açıyor.

Tüm işçi ve emekçilerin örgütlerine çağrımızdır. Konfederasyonların çoğu, ‘Tazminat kırmız çizgimiz’ deseler de, bu konuda farklı düşünmüyoruz ortak mücadeleye hazırız demenin öncelikli koşulu olarak bütün konfederasyonlar ayrım yapmaksızın bir araya gelip eylem ve mücadele programı oluşturmalıdır. Yoksa iş işten geçtikten sonra atı alan Üsküdar’ı geçiyor. Bu nedenle ilk önce tüm işyerlerinde, fabrikalarda kıdem tazminatını işçiler, emekçiler ile konuşmalı ve komiteler kurarak tüm işçi ve emekçileri mücadeleye hazırlamalıdır.

Eğer iş yerlerinde birliğimizi kurarsak iktidar ve patronlar kıdem tazminatımıza el uzatamazlar. Bütün işçiler ve emekçiler olarak kendi sorunlarımızı çözmek için birleşip mücadele etmeden kimse bizim sorunlarımıza sahip çıkmaz ve çözmez” diye konuştu.  HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti