ÖĞRENCİLERE SÜRPRİZ

Gündem Yorum: 0 / 10 Ocak 2019 16:20
ÖĞRENCİLERE SÜRPRİZ
-A +A

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Anadolu Üniversitesi Kütüphanesi’nde Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavlarına hazırlanan öğrencilerle bir araya gelerek hem onlara moral verdi hem de başarılı bir sınav dönemi geçirmeleri dileğinde bulundu.

Anadolu Üniversitesi Kütüphanesinin, günün ihtiyaçlarını ve koşullarını karşılayacak teknolojiye ve fiziki koşullara sahip olduğunu belirten Çomaklı, öğrencilere sınav dönemleri dışında da kütüphanenin olanaklarından yararlanmaları tavsiyesinde bulundu. “Amacımız, siz öğrencilerimizin gayet ferah ve modern ortamlarda çalışabilmelerini sağlamak” diyen Rektör Çomaklı, bu kapsamda da hem yeni uygulamaları hayata geçirdiklerini hem de fiziki koşullarla ilgili gerekli iyileştirme çalışmalarını gerçekleştirdiklerini dile getirdi.
Kütüphane hakkında bilgi veren Rektör Çomaklı, “Kütüphane, koleksiyonunda 318 bin basılı kitap, 264 bin e-Kitap, 149 bin e-Dergi, 7 bin 450 tez, 3 bin 270 müzik notası ve 86 veri tabanı bulunuyor. Kütüphanenin 7/24 hizmet vermesi, üniversite-şehir ilişkisi anlamında da önem taşıyor. Hatta bölgesel olarak da aktif bir şekilde kullanılması da öne çıkan özelliklerin başında geliyor” dedi. İHA
FOTO ALTI: Ziyarette, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı'nın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Savaş Koparal, Prof. Dr. Güler Günsoy, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Oktay Emir, Prof. Dr. Erhan Eroğlu, Prof. Rahmi Atalay, Genel Sekreter Ersin Eroğlu ile Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Güven Tunçel de yer aldı. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti