ODAMIZI KORUMAK İÇİN MÜCADELE VERİYORUZ

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Danışma Kurulu Birinci Toplantısı Ergin Orbey Sahnesi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda üyelere seslenen Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Atila Tomsuk, “Seçimden sonra ilk defa bir salon toplantısında beraberiz, seçimlerde bize destek veren herkese tekrar teşekkür ediyoruz” dedi.

Gündem Yorum: 0 / 28 Haziran 2020 15:32
ODAMIZI KORUMAK İÇİN MÜCADELE VERİYORUZ
-A +A

Seçim sonrasında hızlı bir şekilde başladıklarını ifade eden Tomsuk, “Seçimlerden sonra Odunpazarı ve Tepebaşı belediyelerimiz ile sözleşmelerimizi yeniledik, daha sonra Kütahya Belediyesi ile de imzaları attık, daha sonra Bozüyük Belediyesi’nin de asansörleri bizde. Şu anda Bilecik ve Afyon ile ilgili bir sıkıntımız var, henüz anlaşma yapamadık” diye konuştu. Komisyonların oluşmaya başlaması sürecinde pandemi ile karşılaştıkların aktaran Başkan Tomsuk, “Bu nedenle biraz gecikme yaşandı,  bazı komisyonları oluşturabildik, diğerleri için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

 MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ
Atila Tomsuk sözlerini şöyle sürdürdü: “Salgında herkes sağlığı ile uğraşırken, hükümet de boş durmadı, özellikle Kaymaz’a yapılması düşünülen siyanürlü altın madeni havuzuna ilişkin çalışmalara engel olmak için hukuki mücadelemizi sürdürdük, bu sırada TMMOB ve Baro Yasası geldi, maalesef doğruları konuştuğumuz için iktidarlar tarafından sevilmiyoruz. Önce bir taslak geldi, sonra başkası geldi, ilk taslakta nispi temsil ve hükümetin kayyum atama yetkisi vardı, şimdi son durum belli değil, bu konuyla ilgili basın açıklamaları yaptık ve bu yasa meclise gelmesin diye elimizden geleni yapıyoruz. Meslek örgütlerinin içini boşaltmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ama biz de buna izin vermemek için mücadelemizi sürdürüyoruz. Eskişehir'e yapılacak kömürlü termik santral davası sevindirici bir karar ile sonuçlandı. Eskişehir'de santralin yapılmaması için dava açan ilk kurumuz. Kömürlü termik santralin şu aşamada yapılmıyor olması bizim için sevindirici” dedi. HM

Haberin Galerisi
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti