MUHTEŞEM BİR OYUN İZLEDİM

Oyuncu, yönetmen, eğitmen, çevirmen kimliğiyle ön plana çıkan ve adını dünya tiyatro tarihine yazdıran usta sanatçı Göksel Kortay, Odunpazarı Belediye Tiyatrosu’nun onur konuğu olarak Eskişehir’e geldi.

Yaşam Yorum: 0 / 26 Nisan 2019 17:28
MUHTEŞEM BİR OYUN İZLEDİM
-A +A

Odunpazarı Belediye Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Ünlü Ayçiçeği Dinlenme Tesisleri” adlı tiyatro oyununu izlemek için Hasan Polatkan Kültür Merkezi’ne giden Kortay’ı Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt karşıladı.
Oyun öncesinde Kortay ve Başkan Kurt bir süre sohbet ettikten sonra oyunu izlemek için salona geçti. Kortay, Ünlü Ayçiçeği Dinlenme Tesisleri adlı tiyatro oyununu Eskişehirli tiyatro severlerle birlikte izledi. Oyun sonrasında sahneye çıkan Göksel Kortay, Odunpazarı Belediyesi Tiyatrosu oyuncularını tebrik etti.
Bu oyunu meslek hayatı boyunca 3 kez oynadığını belirten Kortay, ilk kez 1966 yılında Dormen Tiyatrosunda oynadığını söyledi. Ayı oyunu yıllar sonra Çevre Tiyatrosu’nda oynadığını kaydeden Kortay, 2000 yılında tekrar Dormen Tiyatrosu’nda oynadığını anlattı.
Göksel Kortay, “Ben bu oyunu temsil olarak yaklaşık olarak 250-300 kez oynamış bulunuyorum. Sizin oyununuza da uzun bir temsil yaşamı diliyorum. Bu yıl benim sahnedeki 55’inci yılım. Kenter Sahnesinde sahneye çıktığım günden bugüne 55 yıl oldu” dedi. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti