Mücadelemizde kararlıyız

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Eskişehir Valiliği Yunus Emre Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya katılan İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil, uyuşturucu ile mücadele konusunda kararlık olduklarını söyledi.

Gündem Yorum: 0 / 9 Kasım 2018 16:44
Mücadelemizde kararlıyız
-A +A

Toplantıya; İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil, Vali Özdemir Çakacak, Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey,  İl Jandarma Komutanı J. Alb. İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İlçe Kaymakamları ve diğer kurul üyeleri katıldı.
İçişleri Bakanlığı’nın ülke genelinde 'Bağımlılıkla Mücadele' toplantısını eş zamanlı gerçekleştirdiğini belirten Bakan Yardımcısı Erdil, yaptığı konuşmada, “Bizler bu ayki toplantılara iştirak ederek uyuşturucu ile mücadele konusunda İçişleri Bakanlığı olarak duyarlılığımızı biraz daha artırmak, bu konu hakkında illerimizde neler yapıldığını yerinde görmek için geldik. Tüm Türkiye’de uyuşturucu ile mücadele konusunda yapılan çalışmalar, mücadelenin geldiği nokta ve alınması gereken tedbirler konusunda değerlendirmeler yapacağız.” dedi.
Uyuşturucu ile mücadelenin ülkemizin en önemli ve en hassas konularından biri olduğunu dile getiren Bakan Yardımcısı Erdil, “İçişleri Bakanlığı olarak başta terörle mücadele olmak üzere son dönemlerde çok şiddetli bir mücadele veriyoruz.  Terörle mücadelede, uyuşturucu ile mücadelede, asayiş olaylarının en aza indirilmesinde aldığımız tedbirler, yapılan çalışmalar ve başarılı operasyonlarla çok iyi bir noktaya geldik. Şu aşamada geldiğimiz noktanın korunması ve daha ileriye taşınması açısından bundan sonra yapacaklarımız da çok önemli. Uyuşturucu ile Mücadele konusu aslında terörle mücadelenin birlikte yapılması gereken bir çalışma. Terörü finanse eden en önemli konulardan birisi de uyuşturucu. Gençliğimizi ve geleceğimizi zehirleyen ve içimizi acıtan en önemli konulardan bir tanesi. Bu toplantılar, aldığımız kararları sahada uygulamamız ve istenilen seviyeye getirmemiz için büyük önem arz etmektedir.” diye konuştu.

Toplantıda Bakan Yardımcısı Erdil, “İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu tarafından tanıtımı yapılan "Uyuşturucuyla Mücadele Aplikasyonu" (UYUMA) Projesi'nin önemine de dikkat çekti. Bakan Yardımcısı Erdil, cep telefonlarına yüklenen bu uygulama sayesinde uyuşturucu satıcılarına göz açtırılmayacağını söyledi.

716 OPERASYON YAPILDI
Vali Çakacak, tüm kamu kurum ve kuruluşların, muhtarların, duyarlı vatandaşların, ailelerin ve emniyet güçlerinin mücadelesi sonucu şehrimizde başarılı çalışmalar gerçekleştirildiğini söyledi. İlimizde 2018 yılının ilk 10 ayında uyuşturucu ile mücadele kapsamında toplam olarak 716 operasyon yapıldığını kaydeden Vali Çakacak, bu operasyonlar neticesinde; bin 10 kişiye işlem yapıldığını ve bunlardan 105 kişinin tutuklandığını ve bu olaylarda 20 kg esrar, 7 kg sentetik kannabinoid, beş bin 40 adet ekstazi ve  dört bin 26 adet sentetik ecza ele geçirildiğini bildirdi.   HM
Toplantıda, uyuşturucuyla mücadelede mevcut durum, mevcut risk haritası, tespit edilen yeni gelişmeler, sorunlar ve alınması gerekli tedbir ve yapılması gereken faaliyetler görüşülerek sonrası için yapılacak çalışmalarla ilgili kararlar alındı.
Uyuşturucu maddelerin kullanımı ve dağıtımının önlenmesi yönündeki çalışmaların karalılıkla sürdürülmesi gerektiği yönünde görüş birliğine varıldı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti