LİDERLER ES TV’DE KONUŞTU

Gündem Yorum: 0 / 15 Mayıs 2019 16:45
LİDERLER ES TV’DE KONUŞTU
-A +A

Eskişehirspor tribünlerinden ETB Başkanı ve Nefer TribünLideri Murat Diri, Altes Tribün lideri Erkan Koca, ÜNİESES Başkanı Fatih Ak, ES TV’de yayınlanan ‘Vaziyet’ programında, Eskişehirspor ile ilgili gündemi değerlendirdi.
 
 
Program sunucusu Arif Anbar ve ES TV Genel Yayın Yönetmeni Ali Baş’ın sorularını yanıtlayan Diri, Koca ve Ak, genel kurul sürecini ve ligde yaşananları anlattı.
DESTEK OLDUĞUM İÇİN PİŞMANLIK YAŞADIM
Afyonspor maçı sonrası, taraftarların yönetime neden genel kurul çağrısı yaptığı sorusuna cevap veren ETB Başkanı Murat Diri, “Eskişehirspor’un menfaatleri doğrultusunda genel kurul kararı alınması gerekiyordu. Öncelikli olarak mevcut yönetim kendi içinde parçalanmıştı. Diğer taraftan devre arasında transfer açıldı fakat, transfer yapılmayınca kendi adıma onları desteklediğim için pişmanlık yaşadım.
TRANSFER YAPMADILAR
Bu sezon transferin açıldığı an önemliydi. Beklentimiz vardı. Fakat transfer yapılmadı. Risk almamız gerekiyordu. 2,5 dönem sonra transfer açılmıştı ve bir daha ne zaman açılacağı belli değil.
Tarihimizin en önemli dönüm noktasında transfer yapılmadı.Sinan Özeçoğlu başkan o dönemde birkaç oyuncu almak istedi. Masraflarını karşılayacaktı. Ben bu istediği Başkan Kaan Ay ve teknik kadroya o dönemde iletmeme rağmen transfer istemediler.
Sabır gösterdik ve takıma tam destek vererek ligde kalmasını sağladık. Ligde kalmayı garantileyene kadar camia olarak ses çıkarmadık. Destek olduk. Afyon maçı sonrası geçmişteki hatalar yaşanmasın diye genel kurul istedik.
GENEL KURULA GİTMESİ GEREKİYORDU
Bu farklı algılandı. Bizi yıkıp SinanÖzeçoğlu’nu getirmek istiyor diye algıladılar. Şimdi de OsmanTaş’ı getirmek istiyorlar diye düşünceye kapıldılar.
Mevcut yönetim değişmeli dedim. Aynı süreci geçen yılda yaşadık.Kaan Ay’a yönelik bir tepki göstermedim. Yönetim kaynak sağlayamayacağını, kendi arasında birleşemediği için. Genel kurula gitmeleri gerektiğini istedim.
ESKİŞEHİRSPOR’UN ADAMIYIM
Kaan Ay başkan şahsen beni Sinan Başkan’ın adamı olarak gördü. Kendileri birilerinin adamı olduğu için, benim Eskişehirspor’un adamı olduğumu görmediler” dedi.
Kaan Ay ile görüşüp görüşmediğinin sorulması üzerine ise, “Eskiden görüşüyorduk. Fakat sonradan görüşmedik. Son olarak İstanbulspor maçı sonrası aradı. ‘Ben Fuat hocayı göndereceğim’ dedi. Bende ‘gönderme’ dedim.”
YAPIYI KORUDUĞU İÇİN BAŞARILI
Kaan Ay’ın başarılı olup olmadığı sorusuna ise, “Mevcut yapımızı koruduğu için başarılı. Fakat transfer açıldığında, transfer yapmadığı için başarısız görüyorum. Bir daha transferin ne zaman açılacağını bilemeyiz” dedi.
FUAT ÇAPA DEĞİL ÇABA
Teknik direktör Fuat Çapa’yı değerlendiren Diri, “Bizim geçmişteki alışagelmiş teknik adamlarımızdan çıkmadı. Eskişehir’de yaşıyor ve bu sene tanışma fırsatımız oldu. Fuat hoca olmasaydı, bizler ikinci yarıyı çıkartamazdık. Çok büyük sorumluluk aldı. Ortalığı sakinleştirmek, gençleri maçlara hazırlamak için mücadele etti. Hocamıza Fuat Çapa değil, ‘Çaba’ dedik. Çok çabaladı. Ligde kaldıysak emekleri göz ardı edilemez. Spor kamuoyu, ona iki ödül verdi. Bir şehrin umutlarını omuzlarında taşıdı.”
TARAFTARIN GÖNLÜNÜ KAZANMALI
Genel kurul süreci ile ilgili durumu değerlendiren ÜNİESES Başkanı Fatih Ak ise, “Gelen başkanların hepsi aynı senaryoları yaşatıyor. Eskişehirspor kulübene gelecek başkan taraftarın da gönlünü kazanmalı. Yapabileceklerini, projelerini anlatmalı” dedi.
ORTAK LİSTE YAPILMALI
Altes Tribün Lideri Erkan Koca ise, “Taraftar olarak bizler adamların değil, başkanlık koltuğunda kim olursaolsun, bize ihtiyaçları olduğunda destek oluruz. Kulübü bekleyen genel kurul öncesi burada adaylık için belli isimleri sayıyoruz.
Aslında Eskişehirspor’un kurtuluşu için birlik olarak bir listede toplanalım. Halilci, Mesutcu, Sinancı  demeye gerek yok.
Biz,Mesut Hoşcan ve Halil Ünal döneminde de sürekli uyardık. Gidişat neyse onu söylemek zorundayız. Benim gönlümden geçen ortak bir listenin kongre salonundan birlik içinde çıkması” dedi.
FUAT HOCA BİZDEN BİRİ
Teknik direktör Fuat Çapa’nın verdiği mücadeleyi de değerlendiren Koca, “20 yıllık bir tribün geçmişim var. Hocalarla yıllarca görüştüm.Fakat Fuat hoça gibisini görmedim.
31 Ağustos akşamı tesislerde transferin açılması için verdiği çabayı, oyuncularla görüşürken kefil olması. Bu sezon verdiği mücadele, gerçekleri görmemizi sağladı. Bizimle birlikte icra kurulunda kapı kapı gezdi. Bizden biri oldu. Pes etmedi. Taraftarla birlikte yürüdü. Fuat hocaya vefa borcumuz var. Devre arasında transfer teklifleri almıştı fakat gitmedi” dedi.
Fatih Ak ise, “Bazı hocaların egosu vardır. Konuşamazsın. Fuat hoca ise tam tersi bizden biri” dedi.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti