KURALLARA UYMUYORUZ

Her geçen gün artan trafik kazalarına karşılık, bu kazaların en aza indirilmesi hedeflenerek caydırıcı cezalar uygulanıyor.

Gündem Yorum: 0 / 11 Haziran 2019 19:54
KURALLARA UYMUYORUZ
-A +A

Trafikte sürücülerin olduğu gibi yayalarında uyması gereken kurallar bulunuyor. Bunların başında trafik ışıklarına uyulması geliyor. Işıklı yaya geçitlerinde kırmızı ışık yanarken geçen yayalara 108 TL’lik para cezası kesiliyor. Biz de vatandaşlara uygulamadan haberleri olup olmadığını sorduk. Birçoğu uygulamadan habersiz olduğunu ancak faydalı bir uygulama olduğunu söyledi.
Mustafa Koca (65):
Böyle bir ceza uygulandığını bilmiyordum. Işıklara aslında dikkat ediyoruz da fark etmeden geçtim. Bence uygulama doğru, yayalara da ceza kesilmeli.
Gülbin Malgoç (38):
Acelemiz vardı, bekleyemedik maalesef. Uygulama elbette ki doğru. Trafik kurallarına hem yayalar hem de araçlar uymak zorunda, öyle değil mi? O yüzden mutlaka faydası olacaktır.
Hikmet Tekin (71):
Doğru bir uygulama. Ben ışıklara dikkat ediyorum. Uygulama yararlı, çok güzel ve yararlı. Yayalar da trafik ışıklarına kesinlikle dikkat etmeli.
RaazMohammadTatlıdil (23):
Bence çok mantıklı bir uygulama. Kırmızı ışıklardan geçmemeye çalışalım. Hatta ben bazen dikkat ediyorum, hayvanlar bile alışmışlar ışığı bekliyorlar. İnsanlar olarak bizim bu kurallara uymamız lazım. Ben de dikkat ediyorum, ışıkları bekliyorum.
Mehmet Ali Açık (21):
Bence iyi fikir. Herkes ne yapacağını bilsin. Ben ışıkları bazen fark etmiyorum. Bu uygulamanın öncelikle kendimize faydası olur. Kırmızı ışıklarda baya kaza oluyor. Faydalı bir uygulama.
Büşra Özkan ( 18):
Biz öyle fazla dikkat etmiyoruz ancak tabi ki faydalı bir uygulama. Biz dikkatsiz davranıyoruz. Ama ışığa uyunca tabi insan daha farklı davranıyor. Pozitif bir uygulama.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti