KUCAKLAŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ

Gündem Yorum: 0 / 20 Ağustos 2019 19:16
KUCAKLAŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ
-A +A

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 81 il başkanıyla yapmış olduğu toplantı hakkında bilgi veren Eskişehir İl Başkanı Abdülkadir Adar, “Toplumun tüm bölümünü kapsayan bir kucaklaşma içerisinde olacağız” dedi.
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Nevşehir’de 81 il başkanıyla yaptığı toplantının detayları hakkında konuşan Adar, Kılıçdaroğlu’nun kendilerine yedi maddeden oluşan talimat listesi verdiğini söyledi. Önümüzdeki dönemde toplumun tüm kesimleriyle barış içerisinde olmaya ve bu yönde bir siyaset izlemeye devam edeceklerinin altını çizen Adar, “Biz bundan sonraki dönemde bugüne kadar pek fazla yapılmayan ama toplumun tüm bölümünü kapsayan bir kucaklaşma içerisinde olacağız. Ulaşılmayan yerlere ulaşarak, hiçbir parti üyesinin bile olmadığı bölgelere giderek partimizi anlatacağız. CHP’nin Türkiye’nin geleceği için ne kadar gerekli olduğunu anlatacağız. İktidara giderken toplumun hiçbir kesimiyle kavgalı olmayacağız. Toplumla bütün bir tablo içerisinde olacağız. Genel başkanımız konuşmasında hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceğini vurguladı. Sıkıntı yaşayan bireyler var, bunun ivedilikle genel merkeze bildirilmesi yardım konusunda da CHP’nin kucak açacağını söyledi. Bizden bu yönden talepte bulundu” diye konuştu.
TELAŞ İÇERİSİNDELER
AK Parti’nin kongre sürecini erkene aldığını söyleyen Adar, “23 Haziran seçimleri şunu çok iyi gösterdi ki CHP artık iktidara gelme noktasındadır. Nitekim şu an ülkeyi yöneten AKP’nin telaşı bundan kaynaklanmaktadır. AKP’nin kongreleri 2021 yılında yapılacaktı. Kongrelerini 2019 yılına alarak bir telaş içerisinde olduklarını net olarak gösterdi” şeklinde konuştu.
BÜYÜK TAHRİBAT YAŞANACAK
Murat Dağı’nda yapılan keşfe farklı illerden çok sayıda insanın katıldığını anlatan Adar, “Murat Dağı’nda maden aramanın 7 vilayeti etkileyeceğini ve oradaki su havzalarının ciddi anlamda etkilenmesi sonucu büyük zararlar göreceğimizi anlatmaya çalıştık. Pazartesi orada keşif vardı. Bilirkişi heyeti bu konuları incelediler. İsteğimiz bilirkişi heyetinin raporu bizim istediğimiz doğrultuda olur ve orada sadece yerin altındaki cevheri almaya çalışanlar yerin üzerinde yapacakları tahribatın hangi anlama geleceği konusunda net bir şekilde uyarılırlar diye düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.
KONGRE EKİM’DE OLABİLİR
Kongre takviminin henüz belli olmadığını fakat Ekim ayında başlama ihtimali olduğunu söyleyen Adar, “Henüz kongre takvimi açıklanmadı ama Genel başkanımız konuşmasının bir bölümünde Ekim ayından itibaren kongrelerin başlayacağını ve Şubat ayında kurultayın tamamlanacağını yönünde deklarasyonu oldu. Bu MYK’nın takvimine bağlanmış bir karar olmadığı için bunu net olarak tarihlendirmedi” dedi.
DOĞRU KARARI YARGI VERİR
Van, Diyarbakır ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine kayyum atanması hakkında konuşan ve kararı yargının vermesi gerektiği ifade eden Adar, “Bu insanlar bu kadar kısa süre içerisinde bunları gerçekleştiriyorlarsa o zaman ciddi anlamda tehlikeliler ama ben bu kadar kısa süre içerisinde bu söylenenlerin gerçekleşeceği kanaatinde değilim. Bu kararı belli bir siyasi güç değil bu kararı yargı vermelidir.  Yargı organın vermediği karar doğru değildir. Biz HDP’yi savunmuyoruz. Ahmet Davutoğlu görevden alındığında da, Melih Gökçek, Bursa ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanları da görevden alındığında aynı şeyleri söyledik” diye konuştu. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti