KARAKURT’UN, DEVRİM’İN YUVASINDA ES ES’İN KURTULUŞ MEŞALESİ YAKILDI

Eskişehirspor teknik kadrosu, futbolcular, icra kurulu üyeleri dün TÜLOMSAŞ yemekhanesinde işçiler ile bir araya gelerek, destek istedi. Teknik Direktörü Fuat Çapa burada yaptığı konuşmada, “Eskişehir hepimizin projesi için buraya geldik. 1958’de ilk yerli lokomotifi siz yaptınız. İlk yerli otomobili siz yaptınız. Sevdiklerini birbirlerine ulaştıran sizlersiniz. Biz Eskişehirspor olarak sizlerden el almaya geldik. Sizin yaptığınız o hızlı trenler gibi başarıya ilerlememiz lazım. Eskişehirspor’u Süper Lig’e çıkarmamız lazım. Koca bir şehri mutluluğa götürecek bir tren varsa o da Eskişehirspor’dur” diyerek destek istedi.

Spor Yorum: 0 / 8 Kasım 2018 01:26
KARAKURT’UN, DEVRİM’İN YUVASINDA ES ES’İN KURTULUŞ MEŞALESİ YAKILDI
-A +A

İLK DURAK TÜLOMSAŞ
Eskişehirspor kulübünde göreve gelen İcra Kurulu üyeleri tarafından gerçekleştirilen destek görüşmelerinin sonunda, ilk durak Tülomsaş oldu.
Tarihinin en zor günlerinden geçen Eskişehirspor kulübüne destek bulmak amacıyla gerçekleştirilen ziyarette, Eskişehirsporlu futbolcular, teknik kadro, basın ve İcra Kurulu üyeleri, dün öğlen Tülomsaş yemekhanesinde işçiler ve Tülomsaş yöneticileri ile bir araya geldi.
KAMPANYA BAŞLATILDI
Eskişehirspor kulübüne yeni üye kayıtların yapıldığı, yeni başlatılan sms kampanyasının startının verildiği toplantıda, Tülomsaş yöneticileri kulübe üye olurken, işçiler de “eses” yazıp 7979’a mesaj göndererek kulübe aylık 10 Lira destekte bulundu.
1965 RUHUYLA BURDAYIZ
Geniş bir katılımla gerçekleştirilen toplantıda, açılış konuşmasını yapan İcra kurulu Üyesi ve ETB Başkanı Murat Diri, “En kara ama en umutlu günleri yaşamaktayız. Genel Müdürümüzü ziyaret ettik. Kulübün her zaman yanında olduklarını söyledi. Hem Eskişehir’de bir ilk hem de Tülomsaş’ta bir ilki gerçekleştiriyoruz. Bugün burada 1965 ruhuyla bir aradayız. Hep birlikte el ele verip kulübü bu kötü durumdan kurtulmak istiyoruz. Bugün Eskişehirspor’umuz için yardım için sizlerin yanına geldik. Bin bir sıkıntı ile maçlara çıkıyoruz. Sizlerin yardımlarını bekliyoruz” dedi.
YANLIŞ YÖNETİMLERİN SONUCU
İcra Kurulu Üyesi ve Eskişehirspor Kulübü Genel Sekreteri Hasan Tunç ise, topyekün bir mücadele verdiklerini belirterek, “Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana sözünün şu an içindeyiz. Yanlış yönetimler sonucunda ciddi bir borç yüküyle Eskişehirspor kulübü karşı karşıya. Türk futbolu büyük borç yüküyle karşı karşıya.
Bir mucizeyi başarmaya çalışıyoruz. Lisanslarımızın çıkmadığı halde yeni transferlerimiz bizi terk etmediler. Biz bugün ilk ziyaretimizi Tülomsaş’a yaptık. Kulübe olan desteği Tülomsaş’ın dahil olmasını istedik. Büyük bir katılım gerçekleştirdi. Katılan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
KARAKURT’UN DEVRİM’İN MERKEZİ
Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa ise yaptığı anlamlı konuşmada, “Eskişehir hepimizin projesi. Burası sevenlerin birbirine kavuşturduğu yer. 1958’de ilk yerli lokomotif Karakurt’u siz yaptınız. 1961’de ilk Devrim otomobili siz ürettiniz. 100 günde burada o kadar hızlı çalışılmış ki 4 araba üretilmiş. 2000’lerden sonra trenleri hızlandıran sizlersiniz. Sevdiklerini birbirlerine ulaştıran sizlersiniz.
SİZLER GİBİ ŞEHRE IŞIK SAÇMAK İSTİYORUZ
Biz Eskişehirspor olarak sizlerden el almaya geldik. Lokomotif nasıl yapılır nasıl olunur bunu öğrenmeye geldik. Burası sadece araba yapmamış, lokomotif yapmamış 1946’da şehri aydınlatan elektrik santralleri kurmuş. Bizde sizler gibi şehre ışık saçmak istiyoruz. Sizler gibi şehrin lokomotifi olmak ve başarıya koşmak istiyoruz. Süper Lig’den amatör liglere giden takımları görüyoruz. Ama Eskişehirspor gibi bir sinerjiyi hiçbir şehirde göremedik. Eskişehir’i Eskişehir yapan Tülomsaş’tayız.
ESKİŞEHİRSPOR’UN YANINDA OLALIM
100 günde 4 devrim yapan o işçiler o mühendisler gibi çalışmamız lazım. Sizin yaptığınız o hızlı trenler gibi başarıya ilerlememiz lazım. Eskişehirspor’u Süper Lig’e çıkarmamız lazım. Koca bir şehri mutluluğa götürecek bir tren varsa o da Eskişehirspor’dur. Genel Müdürümüz Hayri Avcı’ya yöneticilerine ve sizlere çok teşekkür ediyorum. Eskişehirspor’un her zaman yanında olalım” dedi.
BİRLİKTE MESAJ ATTILAR
Çapa konuşmasının ardından cep telefonunu çıkartarak, Tülomsaş çalışanlarının yeni başlatılan SMS kampanyasına destek vermesini isteyerek “eses” yazarak 7979’a mesaj atmalarını istedi. Birçok çalışan anında SMS kampanyasına katılarak aylık 10 lira yardımda bulundu.
YARDIM EDELİM DEDİK
Çapa’nın konuşmasının ardından alkışlar eşliğinde söz alan Tülomsaş Genel Müdürü Hayri Avcı ise, yaptığı açıklamada, “Duyduk ki Eskişehirspor’umuzun sıkıntısı varmış. Eskişehirspor’un bir ihtiyacının olduğunu duyduk. Biz buradayız. Yardım edelim dedik. Buyurun gelin dedik. Bizim kurumumuz hiçbir işi yarım bırakmamıştır. Bu işi de yarım bırakmayacaktır. Eskişehirspor’un desteğe ihtiyacı varsa biz ne güne duruyoruz? Gün bugün ve bugün Eskişehirspor’a destek günü. Biz her zaman buradayız.
ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYALIM
Gün birlik günü. Kulübümüzün yanındayız. Eskişehirspor bu kötü günlerden çıkacaktır. Hep birlikte elimizi taşın altına koymamız lazım. Koyacağız arkadaşlar bu işi çözeceğiz. Eğer bir gün Eskişehirspor ile ilgili irade koyma iş yapma görevi verilirse inanın Eskişehirspor bu durumu asla görmez. Bunun için çalışma arkadaşlarım, Eskişehirspor bizi ziyarete geldi biz dostsak bu kulübe sahip çıkmamız lazım” dedi. 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Spor
ZİYNET SALİ RÜZGARI

ZİYNET SALİ RÜZGARI

18:45 - 1 Temmuz 2019
Spor
Başkan Almanya’da para arıyor

Başkan Almanya’da para arıyor

18:39 - 30 Haziran 2019
Spor
TOPKAYA; DÜŞMANLARI GÜLDÜRMEYECEĞİZ

TOPKAYA; DÜŞMANLARI…

18:24 - 27 Haziran 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti