HER GÜN YENİ BİR İCRA

Spor Yorum: 0 / 8 Nisan 2019 18:42
HER GÜN YENİ BİR İCRA
-A +A

Eskişehirspor yönetimi, hergün kapısına gelen icra dosyaları yüzünden nefes alamaz hale geldi. 150 icra dosyası içinde 14 alacaklının dosyasını elinde bulunduran bir avukat, dün 3 alacaklının dosyası ile tesislere gelerek mal kaldırmak istedi.
 
 
GERGİN ANLAR
Eskişehirspor kulübünün kapısından eksik olmayan icra dosyaları yüzünden, her gün ayrı bir stres yaşayan yönetim ve kulüp çalışanları, dün 3 eski kulüp çalışanın icra dosyası yüzünden zor anlar yaşadı.
Tesislere polis eşliğinde gelen avukat ve icra görevlileri ile yapılan görüşmelerde ilk etapta sonuç alınamayınca, görevliler tarafından mal tespiti yapıldı.
 
BAŞKAN BİR MİKTAR ÖDEME YAPTI
İcra bilgininin Başkan Kaan Ay’a iletilmesi üzerine, apar topar tesislere gelen Başkan Ay, Polis eşliğinde tesislere gelen ve mal kaldırmak isteyen avukatla yaptığı görüşme sonunda, bir miktar ödeme yaparak, 15 günlüğüne bile olsa haciz işlemini erteledi.
 
GÖREVİMİ YAPIYORUM
Eski başkanlardan Mesut Hoşcan döneminde alacakları ödenmediği için kulübü icraya vermek zorunda kalan eski kulüp çalışanlarının, 3 yıldır alacaklarını alamadığı için mağdur durumda olduğunu belirten avukat, görevini yapmak zorunda olduğunu belirterek, kamuoyunun anlayış göstermesini istedi.
 
CANIMIZA YETTİ
Kulübün her gün karşı karşıya kaldığı icra dosyaları yüzünden zor durumda kaldıklarını belirten Başkan Kaan Ay ise, “Ligde içinde bulunduğumuz bu süreçte camia olarak birlik ve beraberliği sağlayıp, kulübü yaşatmak için uğraşırken, kapımıza dayanan icralar canımızı acıtmaya başladı.
 
MORALLER BOZULUYOR
Biliyorum, alacaklı olanların suçu yok. Yanlış yönetimler yüzünden onlarda zor durumda kaldı. Fakat kulübün içinde bulunduğu maddi durumu bilmelerine rağmen mal kaldırmak için kulübümüze gelinmesi, futbolcularımızı olumsuz etkiliyor.
 
14 DOSYA 1 MİLYON TL
Moral ve motivasyon olarak etkileniyorlar. Bizlerde imkanlarımız dahilinde bir miktar ödeme yaparak icrayı erteliyoruz. Bu dosyaları kapatma gücümüz yok. 150 icra dosyası var. Bugün kapımıza gelen ve elinde 14 tane dosya bulunan alacaklılara 1 Milyon TL ödeme yapılması gerekiyor.
 
BÜYÜK MAAŞLAR ÖDENMİŞ
Baktığımız zaman o alacaklılara çok yüksek maaşlar ödenmiş. Ödenmiş diyorum fakat, maaşları ödenmediği için bugün icra şeklinde kapımıza dayanıyorlar. Bu rakamları söylemek bile istemiyorum. 
 
SIRADA FUTBOLCULAR VAR
150 icra dosyası aslında eski dönemden alacaklı olan futbolcu ve teknik adamlarının alacaklarına baktığımız zaman çok düşük kalıyor. Transferi açmak için sezon başında 71 dosya ile uğraşmıştık. Bu dosyalara çok daha büyük alacaklı olan isimler katılacak. Erkan Zengin, Boffin, Tarık Çamdal, Bokila ve daha sayamadığım birçok eski futbolcu dosyası sırada. FİFA dosyaları ayrı bir sorun.    
 
PRİMLERİ TOPLAMAYA ÇALIŞIYORUZ
Bu sorunlarla kamuoyunun canını sıkmak istemiyorum. Biz önümüze bakmak zorundayız. Önümüzde Elazığ maçı var. Osmanlı galibiyetinden dolayı futbolcularımıza primler ödenecek. 300 Bin TL parayı bulmak için uğraşıyorum. Takıma moral lazım. Cumartesi günü kazanmamız gereken bir maça çıkacağız. Camia olarak bu maça odaklanmalıyız” dedi.

İCRAALAR MANİDAR
Diğer taraftan Basın sözcüsü Hasan Hüseyin Köksal icra olayları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Köksal, “Kulübümüz eski yönetimler dönemine ait eski çalışan personel borçlarından dolayı icra dosyaları ile karşı karşıya gelmektedir.
Eskişehirspor’umuzun Osmanlıspor Fk. karşısında aldığı üç puanın hemen ardından, moral bozmak amacıyla aynı avukat tarafından gönderilen icra hareketi, bilinçli ve camianın huzurunu bozmak amacıyla yapılmaktadır.
Ne zaman kenetlenme dönemine girsek, aynı kişiler tarafından yapılan icralar manidardır” dedi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Spor
KOMBİNE SATIŞI BAŞLIYOR

KOMBİNE SATIŞI BAŞLIYOR

17:25 - 23 Haziran 2019
Spor
-6 puan için kader günü

-6 puan için kader günü

17:25 - 23 Haziran 2019
Spor
BEDİRHAN 2 YIL UZATTI

BEDİRHAN 2 YIL UZATTI

16:30 - 21 Haziran 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti