HEDEFİMİZ VEREMSİZ BİR TÜRKİYE!

Sağlık Yorum: 0 / 6 Ocak 2019 16:56
HEDEFİMİZ VEREMSİZ BİR TÜRKİYE!
-A +A

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge  Verem Eğitimi Ve Farkındalık Haftası dolayısıyla  yaptığı açıklamada; Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) Eylül ayında yaptığı açıklamada, küresel tüberkülozla (TB) mücadele çabalarının 2000 yılından bu yana tahmini olarak 54 milyon TB ölümü önlediğini söyledi.
Müdür Bilge yaptığı açıklamada, “Dünya Sağlık Örgütü'ne göre; 2030 yılına kadar sona ermesine yönelik küresel hedefi karşılamak için, ülkelerin hastalıkla mücadeleye yönelik ulusal ve uluslararası fonların arttırılması da dahil olmak üzere çabalarını acilen hızlandırmaları gerekmektedir” dedi.
Riskli gruplar hakkında bilgi veren Uğur Bilge, “Bağışıklık Sistemini Zayıflayan Tıbbi Koşullara Sahip Kişiler şu şekildedir; Bebekler ve küçük çocuklar genellikle zayıf bağışıklık sistemine sahiptir. Ayrıca diğer insanlar da, özellikle bu durumlardan herhangi birine sahiplerse bağışıklık sistemleri zayıflayabilir: HIV enfeksiyonu (AIDS'e neden olan virüs), Madde Bağımlılığı, Silikoz, Şeker Hastalığı, Şiddetli böbrek Hastalığı, Düşük Vücut Ağırlığı, Organ Nakilleri, Baş Boyun Kanseri, Kortikosteroidler veya Organ Nakli gibi tıbbi tedaviler, Romatoid Artrit veya Crohn Hastalığı için özel tedavi almak.” dedi.  HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
ÇAYA ZAM YOK

ÇAYA ZAM YOK

01:13 20 Eylül 2019

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti