FUAR SEKTÖRÜ HAREKETLENDİRDİ

Yapı, İnşaat Malzemeleri, Tesisat, Soğutma, Havalandırma ve Teknolojileri Fuarı ile ilgili görüşlerini dile getiren TMOBB’a bağlı İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Merve Kılıçal, “Sektördeki güncel gelişmelerin takibi ve hedef kitleye ulaşmasında etken rol oynayan bir fuar oldu” dedi.

Gündem Yorum: 0 / 17 Kasım 2019 19:27
FUAR SEKTÖRÜ HAREKETLENDİRDİ
-A +A

Yapı, İnşaat Malzemeleri, Tesisat, Soğutma, Havalandırma ve Teknolojileri Fuarı dün sona erdi. Yaklaşık 70 firmanın stant açtığı fuar yoğun ilgiyle karşılandı. Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan TMOBB’a bağlı İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Merve Kılıçal, “Sektördeki güncel gelişmelerin takibi ve hedef kitleye ulaşmasında etken rol oynayan bir fuar oldu. Katılım oldukça yoğundu. Sadece Eskişehir değil, diğer illerden de katılım sağlandı. İnşaat sektörünü canlandırmaya katkı sağlayan inşaat fuarının devamlılığını bekliyoruz. Biz de İnşaat Mühendisleri Odası olarak her zaman destek olacağız” ifadelerini kullandı. HM

BEKLENTİNİN ÜZERİNDE GEÇTİ
Kış bahçesi mangal loca üretimi yaptıklarını söyleyen Kara Kulübe Loca Sahibi Serkan Vurucu, “Dört yıllık bir AR-GE çalışması sonucunda Eskişehir’de üretim yapıyoruz. Eskişehir fuarı da bizim için çok önemli. Beklentilerimiz yüksek, katılımı da yüksek buluyoruz. Çok güzel bir fuar. Eskişehir’e değer katan bir fuar. Beklentimizin üstünde bir fuar oldu” dedi.
GELİŞME VAR
Eskişehir Cam, Alüminyum ve Cam Balkon Firması Sorumlusu Fedai Gürer, “Eskişehir’de 20 yıldır cam üretiyoruz. Bizim için, Eskişehir için çok büyük bir avantaja dönüştü fuar. İlerde daha iyi olacağına inanıyorum. Ciddi bir gelişme var. Organizasyon olarak güzel. Bundan sonraki yıllarda daha da gelişecek. Önümüzdeki yıllar için de yerimizi aldık fuardan” diye konuştu.
DEVAMI GELMELİ
Yiğitler İnşaat Müdürü Barış Toprak, “Biz devamlı fuarlara gidiyoruz. Bundan sonraki fuarın da daha iyi olacağına inanıyorum. Devamının gelmesini bekliyoruz. Oturmuş bir sistem var. Bundan sonrasında da sorumluların fuarı geliştirmek adına çok daha iyi işlere imza atacaklarını düşünüyorum. Bizim için olumlu bir fuar oldu” ifadelerini kullandı.
DAHA DA GELİŞECEK
ERA Gayrimenkul Eskişehir Temsilcisi Yasin Kunduracı, “Eskişehir Ticaret Odası’na teşekkür ederiz bize böyle bir imkân sağladıkları için. İnşaatın her alanı var bu fuarda. Yalıtım malzemesinden, mutfak malzemesine kadar her şey var. İlk sefer olmasına rağmen çok başarılı bir fuar. İlerleyen yıllarda daha da gelişeceğine inanıyorum” dedi.
PROFESYONEL NOKTADA
Demir Mühendislik’in Sahibi Emre Demir, “Isıtma, soğutma, havalandırma sistemlerini kuran bir firmayız. Bu fuar firmaların profesyonel noktada yaklaştığı bir fuar oldu. Bu fuarın Eskişehir’e ciddi oranda profesyonellik kattığını görüyoruz. Çok düzgün bir fuar. Diğer Anadolu şehirlerine oranla çok başarılı bir fuar olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.
GÖRSEL MAKETLER BEĞENİ TOPLADI
Mustafa Sayit Bal 25 yıldır 3 boyutlu görsel ev maketleri işini yapıp ardından satışa sunuyor. Bal, Fuarı çok beğendiğini söyledi.
İLGİNÇ TASARIMLAR YERİNİ ALDI
Mangallı masa tasarımı yapan Zeki Karakuş otomatik giyotin cam sistemli kulübe, loca mangallı, kış bahçesi tasarımları yapıyor. 20 senedir bu işle meşgul olan Karakuş fuardan memnun olduğunu belirtti.
AHŞAP MODELLERE YOĞUN İLGİ
Fuarda yer alan stantta ahşap mobilya tasarımlarını sergileyen İbrahim Yıkılmaz,“Ahşabın ham maddesini Ankara'dan alarak istenen siparişe göre bu işi yapıyoruz. 1980'den beri bu işle meşgulüz. Fuarı çok beğendik” dedi.
ÇALIŞMALARINI SERGİLİYORLAR
Fuara Yunus Emre Mesleki Ve Teknik Anadolu Liseside katılım gösterdi. İnşaat teknolojisi alanından öğrenciler Odunpazar'ı evleri inşaat çalışmalarını sergiledi. Fuar hakkında düşüncelerini belirten öğrenciler Eskişehir adına önemli bir etkinlik olduğunu söyledi.

Haberin Galerisi
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti