Filede vefa gecesi

Gündem Yorum: 0 / 14 Mart 2019 17:26
Filede vefa gecesi
-A +A

Odunpazarı Kent Konseyi tarafından düzenlenen “Filede Vefa Gecesi’ programında, Eskişehir voleybolunun unutulmaz isimlerine plaket verildi. Muhteşem gecede voleybol emektarlarının yanı sıra, efsane futbolcular, spor taban birlik başkanları, spor kulüp başkanları ve Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt hazır bulundu.
 
 
Eskişehir ve Türk voleyboluna damga vuran antrenörler, kulüp başkanları, hakemler, sporcular ve bu spora emek verenler, ‘Filede Vefa Gecesi’töreninde onurlandırıldı.
DUYGU FIRTINASI
Odunpazarı Kent Konseyi Spor Meclisi tarafından Taşbaşı Küldür Merkezi Kırmızı Salonda gerçekleşen törende, duygu fırtınası yaşandı.
İlk kez böylesine anlamlı bir törende bir araya gelen voleybol camiası, plaket töreni öncesi izlenen sinevizyon görüntüsünde, voleybol emektarlarını izleyince salonda alkış koptu.
ÖNEMLİ KATILIM
Voleybol camiasının yanı sıra Eskişehirspor’un efsane futbolcuları, amatör spor kulüp başkanları, spor taban birlik başkanlarının da hazır bulunduğu törene, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt ve diğer belediyelerin başkan yardımcıları ve spor daire başkanları da katıldı.
BAŞKAN KURT, SPORU DESTEKLİYORUZ
Başkan Kurt, törende yaptığı konuşmada, OdunpazarıBelediyesi ve Kent Konseyi olarak sporda her türlü faaliyeti desteklediklerini belirterek, “Eskişehirspor başta olmak üzere şehrin spor camiasına gerekli özveri ve saygıyı gösteriyoruz.
HEDEF 1. LİG
Eskişehir sporuna küçük te olsa katkı yapmaya devam ediyoruz. Odunpazarı Belediyesi olarak Voleybol 2. Liginde mücadele eden bir takımımız var. 1 puanla 1. Ligi kaçırdık. Buradan söz veriyorum. Yeni sezonda voleybol takımımız 1. Lige terfi edecektir. Şehrin 1. Ligde mücadele eden bir voleybol takımı olacak” dedi.
İYİKİ BU TÖRENİ YAPMIŞIZ
Törene ev sahipliği yapan ve voleybol camiasını bir çatı altında toplayarak önemli bir projeye imza atan Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru ise, yaptığı konuşmada, “Sizleri böylesine güzel bir ortamda görünce, iyi ki bu töreni yapmışız dedim. Yıllar sonra burada birbirini gören voleybol camiasının yaşadığı duygular tarif edilemez” diyerek, Eskişehir’de sporun daha iyi yerlere gelmesi isin yerel yönetimler ve merkezi hükümetin uyum içinde çalışması gerektiğini, fakat Eskişehir’in bu konuda gerekli desteği göremediğinden yakındı.
DEVAM EDECEK
OdunpazarıKent Konseyi Spor Meclisi Başkanı Bülent Seymen de, spor meclisi olarak yıllık planlama yaptıklarını ve sporun birçok branşında bu tür törenler düzenleyeceklerini belirterek, voleybol camiasını bir ara getirilmesinde emekleri olan spor adamlarına teşekkür etti.
PLALEKET VE BELGELER VERİLDİ
Konuşmaların ardından başlayan ‘Filede Vefa Gecesi’ töreninde voleybol sporunda iz bırakanlara, yönetici ve antrenörlere ve emektar voleybolculara plaketleri verildi. Törende bugün hayatta olmayan voleybol emektarlarının plaketlerini ise aileleri tarafından teslim alındı.
FİLEDE VEFA GECESİ TÖRENİNDE ONURLANDIRILANLAR:
 
Muammer Uluçay
NejdiYazangil
Cezmi Büyükgüney
Hüseyin Mor
Salim Kepçeler
Zeki Sabaz
Ali Topçuoğlu
Hasan Sözen
Nebahattin Akgün
MuzaffetÖğütveren
Çetin Demirel
Kazım Kurt
Fahir Köprülü
Faruk Taşkın
Kazım Tokat
Şermin Erkut
Şahin Çatma
Yücel Erol
Ersin Özen
Cihat Fırıncıoğlu
İbrahim Çelik
Şehnaz Mumcu
Hamiyet Görken
Kamil Tokat
Mehmet Alnıaçık
Metin Tomsuk
Muammer Ceylan
Sabri Köse
Ramazan Soyer
Bediha Doğrul
Rıza Eren
Recep Öksüz
Mehmet Çolak
İlhan Yalçın
Bekir Sütçü
Şevket Karabiber
Ahmet Ateş
Hakan Çetin
Rafi Akyüz
Şener Tali
Semih Tavşalnlı
Erkin Özaydın
Hikmet Döşeyen
Varol Alkalıçgil
 
Nesilden Nesile Belge Alanlar
NejdiYazangil-Tuba Sevil
İbrahim Çelik-Tuğçe Çelik
Kazım Tokat- Anıl-Ayça Tokat
Semih Muharrem Tavşalnlı-Fayza
Ahmet- Mürvet Ateş-Merve
Levent Coşkun-İlke
Şahin Süheyla Çatma-Cansun
Erkin Nergiz Özaydınlı-Hanife
 
Şilt Alan Takımlar
DSİ Bentspor (Ali Kazancı)
Odunpazarı (Dilaver Atay- Merve Sadıç- Levent Coşkun)
Tepebaşı (Mete Yılmaz
Es Spor (İsmail Fıçıcı)
Büyükşehir (Oğuzhan Özen)
Genç Ufuk (Mehmet Ali Yaşa)
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti