ESTÜ’DE PROJELER SERGİLENDİ

Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde Mühendislik Fakültesi 3. Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Öğrenci Konferansı (MatSE-C) gerçekleştirildi. COVID 19 salgını nedeniyle Zoom platformu üzerinden çevrimiçi olarak 24-25 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleştirilen konferansın açılış törenine Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Eskişehir Teknik Üniversitesi öğretim elemanları, sanayi temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Gündem Yorum: 0 / 28 Haziran 2020 15:28
ESTÜ’DE PROJELER SERGİLENDİ
-A +A

Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu konuşmasında, MatSE-C 3. Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Öğrenci Konferansı’nın sürdürülebilir olması açısından oldukça önemli olduğuna dikkat çekti. Sempozyumun tüm üniversite genelinde örnek teşkil etmesi gerektiğine de değinen Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Yaklaşık dört aydan bu yana hayatımızı derinden etkileyen pandemi süreci bizlerin uzaktan eğitim sürecine dâhil olmasına zemin hazırladı. Bu süreçte de her fırsatta dile getirdiğimiz 21. yüzyıl becerileri denen fark yaratıcı olan yeteneklerin ne denli önemli olduğuna tanık olduk.

Başka bir deyişle yönetilmesi daha güç karmaşık problemlerle karşı karşıya geldiğimiz bu Covid-19 salgını döneminde anlık gelişen karmaşık problemlerin çözümüne yönelik becerilere sahip olmamızın ne denli önemli ve hayati bir özellik olduğuna tanık olduk. Özellikle mühendis adaylarının ve mühendislerin bu noktada daha temkinli olması gerektiğine inanıyoruz.

Zira mühendislik hem gündelik yaşama dair problemlerin hem de teknik problemlerin çözüme kavuşturulması için bilgi ve teknolojinin bir arada kullanıldığı ve gelecekte de farklı yollarla kullanılmaya devam edeceği bir alan.  Bu nedenle hem kurum olarak hem de birimler özelinde tüm öğrencilerimizin 21. Yüzyıl becerilerini kazanmaları için çaba sarf ediyoruz” dedi ve öğrencilere başarı dileklerini ileterek sözlerin tamamladı.Açılış konuşmalarının ardından Malzeme Bilimi ve Mühendisliği 41 lisans öğrencisinin bitirme tezi projelerine ait sunumları gerçekleştirildi. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti