ESKİŞEHİRSPOR EFSANESİNİN ÇÖKÜŞÜNÜN ARKASINDAKİ ADAM!

Eskişehirspor Kulübünde birçok başkan döneminde görev yaptı. Yabancı futbolcular başta olmak üzere birçok futbolcu ve teknik adamla olan ilişkileri nedeniyle ismi bazen iyi, bazen ise şaibeli olaylara karıştı. Halil Ünal ve özellikle Mesut Hoşcan döneminde yapılan yanlışları bilmesine rağmen,bunlardan çıkar sağladığı iddialarına yıllarca cevap vermedi. Eskişehirspor’un adeta Kara Kutusu konumunda olan bu isim, Eskişehirspor efsanesinin bu durumlara gelmesinde hep perde arkasında kaldı…

Spor Yorum: 0 / 9 Temmuz 2020 00:34
ESKİŞEHİRSPOR EFSANESİNİN ÇÖKÜŞÜNÜN ARKASINDAKİ ADAM!
-A +A

*Tarihinin en zor dönemlerinden geçen, 15 yıl aradan sonra tekrar 2. Lige dönmeye hazırlanan Eskişehirspor’un, bu duruma düşmesinin arkasındaki gizli isim, bu sezona da damga vurarak kahraman edası ile bir kenara çekildi.

*Ligin 30.haftasında oynanan Altay maçında rakip takım teknik adamına hakaretler eden ve saldırdığı için 65 gün hak mahrumiyeti ve para cezası alan bu ismin, bu sezon umduğunu bulamadığı için, Altay maçında ortamı bilerek gerdiği ve ceza alarak kulüpten uzaklaştığı öğrenildi.

*Halil Ünal, Mesut Hoşcan, Kaan Ay ve son olarak mevcut Başkan Mustafa Akgören’in yönetiminde yer alan bu isim, bugüne kadar göreve gelen yönetimler tarafından hep el altında tutuldu ve çeşitli görevler verilerek bilgisinden yararlanıldı ve susturuldu. 

*Siyah kırmızılı kulüpte özellikle Süper ligde alınan futbolcular, gönderilen oyuncular, yapılan sözleşmeler ve daha birçok konuda bilgisi olan ve kurduğu menajerlik şirketi sayesinde de bu işten önemli paralar kazandığı iddia edilen ismin, artık Eskişehirspor gerçekleri ve kendisi ile ilgili iddialara cevap vermesinin zamanı geldi.

*Eskişehirspor’a hizmet etmesine rağmen, alacakları ödenmediği gerekçesi ile serbest kalan bazı oyuncuların, başka kulüplere transfer olmasına da aracılık da ettiği iddia edilen bu ismin, kim olduğu elbette Eskişehirspor’u yakından takip eden taraftarlar ve spor camiası tarafından biliniyor.

*Eskişehirspor’un son 10 yılına damga vuran ve yönetimlerin yaptığı hemen hemen tüm transferler hakkında bilgi olan bu isim, tabi ki daha önce İdari Menajer ve ardından Kulüp Menajeri olarak görev yapan Özgür Tulun.

*Eskişehirspor Kulübünün kara kutusu konumunda olan Tulun, Halil Ünal döneminde, Ünal ile ters düştüğü için, Mesut Hoşcan’ın safına geçmiş ve Hoşcan’ın 3 yıllık görev sürecinde, menajerlik görevini yürüterek birçok futbolcunun transferinde ve yapılan prim ödemelerinde başrol oynamıştı.

*Hoşcan döneminde menajer Özgür Tulan aracılığıile, futbolculara dağıtılan önemli miktarlardaki primlerin, kulüpten çıkışının olduğu fakat, ödeme makbuzlarının kayıtlarda olmadığı yapılan denetimlerde ortaya çıktığı daha önce açıklanmasına rağmen konusun üzerine gidilmedi.  Alınan bilgilere göre 23 milyon TL’yi bulan primlerin ödeme kayıtları ve makbuzları kulüp hesaplarında gözükmüyor.

*Asıl sorun ise; Eskişehirspor Kulübü Süper ligde bu borç bataklığına saplanırken, yönetimlerin hatalarını görmezden gelen, kulübe gelen ve ayrılan bazı futbolcuların transferine aracılık eden, Menajer Özgür Tulun’un, bugüne kadar sessizliğini koruması.

*Son aylarda mevcut yönetimle yaşadığı sorunlar yüzünden kulüple ilişkisini kesen fakat Altay maçında kulübeye girerek çıkardığı olaylar sayesinde 65 gün hak mahrumiyeti cezası alan Özgür Tulun’un, artık camiaya hesap vermesinin zamanı geldi.

*Kulübün kara kutusu konumunda olan ve yapılan yanlışların neredeyse Yüzde 90’ınını bilen Menajer Tulun, Eskişehirspor camiası ile; Eskişehirspor gerçeklerini paylaşmadığı taktirde, kendisi de Eskişehirspor’un bu günlere gelişindeki perde arkasındakiisim olarak tarihe geçecek.

*Susma konuş… Elindeki bilgileri Eskişehirspor camiası ile paylaş. Bugüne kadar bu bilgiler sayesinde kendine çıkar sağladığın iddialarını çürüt. Eskişehirspor’un bu duruma düşmesindeki gerçekleri, arma ve forma sevdalılarının yanı sıra, Eskişehirspor’a sırtını dönen şehrin siyasileri, yöneticileri, işadamları ve STK’ları öğrensin.

*Çok geç olmadan Eskişehirspor’un tekrar küllerinden doğması için ilk adımı sen at. Yoksa Eskişehirspor’un yok oluşuna göz yuman, geçmişte Eskişehirspor’dan çıkar sağladığı iddiaları ile anılan bir isim olarak tarihe geçeceksin…

Kulübün neredeyse son 10 yılındaki sır perdesini aralayacak bilgiye sahip olan Menajer Özgür Tulun, bir önceki hafta oynanan Altay maçında, çıkardığı olaylar sonrası 65 gün hak mahrumiyeti cezası alarak kulüpten uzaklaştı.


Menajer Özgür Tulun, Mesut Hoşcan başkanlığında görev yapan Teknik direktör Ertuğrul Sağlam döneminde kulübe gelen ve gönderilen onlarca futbolcu hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmasına rağmen bunları kamuoyu ile paylaşmadı.


Eskişehirspor’da son on yılda forma giymiş futbolcularla olan diyaloğu nedeniyle, göreve gelen birçok başkanın kadrosunda yer alan Menajer Tulun’un, bunlardan çıkar elde ettiği iddiaları da yıllardır cevap bulamayan onlarca sorudan sadece biri. 


Eskişehirspor efsanesinin çöküş döneminin mimarı olan eski başkan Mesut Hoşcan döneminde, kritik görevler üstelenen Menajer Özgür Tulun, bu döneme ait birçok bilgi ve sırrı kendisine saklıyor. Bu bilgiler sayesinde Eskişehirspor’da göreve gelen yönetimler ile çalışma imkanı bulan Tulun’un, artık Eskişehirspor gerçeklerini kamuoyu ile paylaşmasının zamanı geldi.Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti