ESKİŞEHİR SORUNLARINI MECLİSE TAŞIDI

Gündem Yorum: 0 / 2 Aralık 2019 17:51
ESKİŞEHİR SORUNLARINI MECLİSE TAŞIDI
-A +A

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2020 bütçe görüşmeleri sırasında söz alarak, Bakan Mehmet Cahit Turan’a Eskişehirlilerin yıllardır giderilmeyen sorunlarının bir an önce çözüme kavuşturulması çağrısında bulundu. 
Yüksek Hızlı Tren biletlerinde Eskişehir’i uygulanan bilet ambargosunun Eskişehir’e ve Eskişehir’i görmek isteyenlere haksızlık olduğunu aktaran Çakırözer, son 5 yılda 500’ün üzerinde kaza yaşanan Kırka-Seyitgazi-Afyon karayolunun, Eskişehir kısmının da çift şerit, duble yol olarak hayata geçirilmesini istedi. Çakırözer, Yüksek Hızlı Tren setlerini de TÜLOMSAŞ’ta üretilmesi çağrısına bulundu. 
AMBARGOYU KALDIRIN
Yüksek Hızlı Trenlerde Eskişehir ve Eskişehir’i görmek isteyenlere yapılan ambargoyu Bakan Turan’a soran Çakırözer, bilet ambargosunun Eskişehir’e haksızlık olduğunu belirtti. Eskişehirlilerin ve Eskişehir’i görmek isteyenlerin YHT’lerde Eskişehir için bilet bulamadığını belirten Çakırözer, “İstanbul-Ankara treniyle İstanbul’dan Eskişehir’e gitmek isteyen bir yolcuya ‘Bilet yok.’ denirken, Ankara’ya, Konya’ya gitmek isteyen yolcuya ise rahatlıkla bilet bulunmakta. Bu durumda da Eskişehir’e gitmek zorunda olan yolcular 30 lira daha fazla ödeyerek Ankara ya da Konya’ya gider gibi Eskişehir’e gitmek zorunda bırakılmakta” dedi. 
TÜLOMSAŞ ÜRETMELİ
Yüksek hızlı tren setleri Eskişehir’de üretilmesi konusunu da gündeme getiren Çakırözer, hem TÜLOMSAŞ’ın hem de Eskişehir’deki sanayiciler ve emekçilerin setleri üretecek güce sahip olduğunu aktırdı. Çakırözer, “TÜLOMSAŞ, ülkemizin tek lokomotif üreticisi firması olması nedeniyle YHT üretimi için ideal bir kurumdur. Sadece TÜLOMSAŞ değil, Eskişehir’de sanayicilerimiz, Eskişehir’in diğer bileşenleri, demiryol emekçileri, hepsi bu konuyu yapmaya kararlıdırlar” diye konuştu.
TALEPLERİMİZ VAR
Çakırözer, uzun yıllardır Eskişehir’in gündeminde olan ve hala başlatılmayan tarifeli uçak seferlerinin neden başlatılmadığını da Bakan Turhan’a sordu. Bütçe görüşmeleri sırasında Eskişehir’in ölüm yollarını da gündeme getiren Çakırözer, Kırka-Seyitgazi-Afyon yolu, Sarıcakaya yolu ve Alpu-Beylikova-Mihallıçcık yolunun bir an önce bitirilmesini istedi. 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti