ESKİŞEHİR PİYASASI CANLI

Gündem Yorum: 0 / 15 Mayıs 2019 16:43
ESKİŞEHİR PİYASASI CANLI
-A +A

Hürriyet Emlak, Eskişehir’de basın mensupları için düzenlediği iftar yemeğinde, şehirdeki emlak piyasasını masaya yatırdı. Hürriyet Emlak Pazarlama Direktörü Yusuf Mert Yılmaz ve Hürriyet Emlak Satış Direktörü Çağrı Bozay’ın ev sahipliğinde Eskişehir’de gerçekleştirilen iftar yemeğinde şehirdeki emlak piyasası masaya yatırıldı.
Hürriyet Emlak Satış Direktörü Çağrı Bozay’ın Hürriyet Emlak verilerine göre, Eskişehir’deki durum hakkında bilgi verdi. Bozay, “Eskişehir’de 2019’un ilk 4 ayında hem satılık hem de kiralık konut fiyatlarında belirgin bir yükseliş yaşandığı gözlemlendi. Nisan 2019 itibariyle il genelinde satılık konutların metrekare fiyatı ortalama bin 744 TL olarak gerçekleşirken, kiralık konutların metrekare fiyatı ise 8 TL seviyesinde oluştu” dedi.
Odunpazarı’nın satılık, Tepebaşı’nın ise kiralık konutlarda ilk sırada yer aldığını söyleyen Bozay, “İl genelinde amortisman süresi ise 20 yıl olarak tespit edildi. Eskişehir’de öne çıkan ilçelerin başında ise Odunpazarı ve Tepebaşı geliyor.  Tepebaşı, kiralık konutlarda 8 bin 76 TL ortalama metrekare fiyatıyla ilk sırada yer alırken, Odunpazarı ise satılık konutlardaki bin 827 TL ortalama metrekare fiyatıyla liste başında yer alıyor” dedi. HM


Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
UĞUR TEPE VATANDAŞI DİNLEDİ

UĞUR TEPE VATANDAŞI DİNLEDİ

19:17 - 20 Ağustos 2019
Gündem
KUCAKLAŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ

KUCAKLAŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ

19:16 - 20 Ağustos 2019
Gündem
DOSTLUĞUMUZ BÜYÜYECEK

DOSTLUĞUMUZ BÜYÜYECEK

19:16 - 20 Ağustos 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti