ESKİŞEHİR’DE ÖZGÜRÜZ

Gündem Yorum: 0 / 13 Mart 2019 18:32
ESKİŞEHİR’DE  ÖZGÜRÜZ
-A +A

Fevzi Çakmak Mahallesi seçim iletişim merkezi açılışında konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Türkiye’nin büyük oranda çektiği sıkıntıları bizler Eskişehir’de çekmiyoruz. Bakın özgürce burada toplantı yapıyoruz. Birbirimizi eleştirebiliyoruz, birbirimizle konuşabiliyoruz” dedi.
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Fevzi Çakmak Mahallesi’ne seçim iletişim merkezi açtı. Açılışa CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca katıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılışta, sık sık Ahmet Ataç için ‘Tepebaşı seninle gurur duyuyor’ sloganları atıldı. Açılışın ilk konuşmasını yapan Abdülkadir Adar, Türkiye’de tarımın yok edildiğinden bahsederek, “Küçük esnaf bitiriliyor. Ülkemiz üzerinde başka bir oyun oynanıyor. 31 Mart’ta oylarımızı çok dikkatli kullanalım” dedi.
KUTUPLAŞTIRMADAN
VAZGEÇİLMELİ
Ahmet Ataç’ın ilk belde evini Fevzi Çakmak Mahallesi’ne açtığını hatırlatan Utku Çakırözer, “Buralarda çocuklarımız, kadınlarımız bilgi ve beceriyle donanıyor. Ben belde evlerini çok önemsiyorum. Seçimlerde en iyi vizyon, proje kimdeyse ona destek olunmalı. Kutuplaştırmadan vazgeçilmeli. Ayrıştırmaya değil kucaklaşmaya ihtiyaç var. Bizler herkesi kucaklamaya hazırız” diye konuştu. Türkiye’nin 17 yıldır iyi yönetilmediğine vurgu yapan Jale Nur Süllü ise, “Kutuplaştırmak bizlere yakışmaz. Türkiye’nin buna ihtiyacı yok. 31 Mart’ta şehirlere ihanet edenleri seçmeyeceğiz” dedi.
OYUNUZA SAHİP ÇIKIN
Seçim dönemlerinde bazı siyasilerin yalan söylediğinden söz eden Yılmaz Büyükerşen, “Vatandaşlar olanın bitenin farkında. Yalanlara inanmıyorlar. Malum son günlerde yalan furyası arttı. Ama sizler bunlara inanmayın. Sizlere 31 Mart akşamına kadar yalan söylemeye, kandırmaya çalışacaklar. Kanmayın ve sandıkta oy kullandığınızda oyunuza sahip çıkın. Bizler Fevzi Çakmak ile ilgili projelerin üzerinde çalışıyoruz. Sizler kendi içinizde oluşturduğunuz bir heyetin temsilcisiniz gönderin bizim mimar, mühendis arkadaşlarımızla görüşsünler” diye konuştu.
OY YAĞACAK
 “Bereketle seçimde de inşallah böyle sağanak gibi oy yağacak” diyen Ahmet Ataç ise,“Türkiye’nin büyük oranda çektiği sıkıntıları bizler Eskişehir’de çekmiyoruz. Bakın özgürce burada toplantı yapıyoruz. Birbirimizi eleştirebiliyoruz, birbirimizle konuşabiliyoruz. Başka illerde bunu yapmak kolay değil. Birileri benim hakkımda PKK’lı diyor. Ben onların demesiyle mi PKK’lı olacağım?” ifadelerini kullandı.
KREŞ YAPACAĞIZ
Fevzi Çakmak Mahallesi’ne yaptığı yatırımları anlatan Ataç, “Gelmeden önce Fevzi Çakmak’ta 2009’dan bu yana ne yapmışız diye baktım. 120 bin ton asfalt atılmış. Bu çok önemli. Yaptığımız yeşil alanların toplamından Fevzi Çakmak’ta kişi başına düşen alan 12 buçuk metrekare. Bakın İstanbul’da birçok ilçede kişi başına düşen rakam 30 santimetrekare. Burada çok önemli şeyler yapıldı. Bütün yollar asfaltlandı. Gelecek dönemde de önemli işler yapacağız. Bu dönemde büyük bir sentetik saha yaptık. Bu mahallemizin gençliği için çok önemliydi. Yeni dönemde de muhtarlığın olduğu parka deneyimli kafe yapacağız. Ayrıca Fevzi Çakmak’a kreş yapacağız. Bunlar Fevzi Çakmak’ın ihtiyaçlarından. Buradan 500 çocuğumuzun belediyemizin Ağız Diş Sağlığı Merkezi’nde tedavileri yapılmış. 1999’da geldiğimde bir tane saha yoktu burada ama şimdi öyle değil. 20 yılda Eskişehir nereden nereye geldi. Zamanla daha da iyi noktalara gelecek Fevzi Çakmak. Tepebaşı çok sağlıklı büyüyor. Büyükşehir Belediyesi, ESKİ, Tepebaşı Belediyesi birlikte çalıştık. 31 Mart’ta sandıklara sahip çıkın” dedi. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti