EN GÜZELLERİ SEÇİLDİ

Orman Genel Müdürlüğünün 180. Kuruluş Yılı nedeniyle, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile düzenlenen resim ve slogan yarışması sonuçlandı.

Yaşam Yorum: 0 / 11 Haziran 2019 17:32
EN GÜZELLERİ SEÇİLDİ
-A +A

Eskişehir ilinde dereceye giren öğrencilere törenle hediye çekleri takdim edildi. Törende bir konuşma yapan Orman Bölge Müdürü Recep Temel, Orman Genel Müdürünün 180 yıllık geçmişi ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vererek “Dağların arkasında çalışan bir kurum olarak böyle sosyal etkinlikler ile vatandaşlarımıza da ulaşmaya çalışıyoruz. Yarışmamıza katılan ve emek veren öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.
Yarışmalara sponsor olan MAŞ Şirketinin Genel Müdürü Ekrem Bulur da bir konuşma yaptı. Madencilik şirketlerinin kamuoyundaki imajlarının kötü olduğuna vurgu yaparak “Bunun aksine biz çevreye duyarlı, doğaya saygılı bir şirketiz. Yer altındaki bir defalık zenginliği ekonomiye kazandırdıktan sonra maden sahalarını ağaçlandırarak eskisinden güzel hale getirip gelecek nesillere bırakıyoruz. Orman Teşkilatı ile işbirliği halinde son 10 yılda 190 bin fidan diktik” dedi.
Daha sonra protokol dereceye giren öğrencilerin hediyelerini takdim etti. Slogan yarışmasında Eskişehir birincisi aynı zamanda Türkiye ikincisi olan Atatürk Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Yusuf Bahadır Doğruparmak ise Ankara’da düzenlenecek törende Eskişehir’i temsil edecek. Yarışmaya Magnesit A.Ş ( MAŞ) madencilik şirketi sponsor oldu.
FOTO ALTI: Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğünde düzenlenen törene, Orman Bölge Müdürü Recep Temel, Mili Eğitim Şube Müdürleri Ali Osman Yalçın ve Ahmet Şen, MAŞ A.Ş Genel Müdürü Ekrem Bulur, dereceye giren öğrenciler, öğretmenleri ve veliler katıldı. HM
 
YARIŞMALARIN SONUÇLARI
İlkokullar Arası Resim Yarışması:
Elif Su Akça Milli Zafer İlkokulu
Kaan Coşkun   Hacı Feride Koruyucu İlkokulu
Gamze Çalışkan    Yarbay Mehmet Yaşar Gülle İlkokulu
Ortaokullar Arası Resim Yarışması:
Mert Teke   Özel Sakarya Eğitim Kurumları
İlknur Fatma Yaşar    Hasan Karacalar Ortaokulu
Melek Zeynep Tunç   Gülay Kanatlı Ortaokulu
Liseler Arası Slogan Yarışması:
Yusuf Bahadır Doğruparmak   Atatürk Endüstri Meslek lisesi
Berat Kocaoğlu     Atatürk Endüstri Meslek Lisesi
Yusuf Ayhan    Atatürk Endüstri Meslek Lisesi

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti