EĞİTİMCİLERE SORULMALI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakanlık Başöğretmen Salonu'nda, "Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli"ni açıkladı.

Gündem Yorum: 0 / 15 Mayıs 2019 16:50
EĞİTİMCİLERE SORULMALI
-A +A

Selçuk, 13 haftalık yaz tatilinin iki haftasının nisan ve kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak planlandığını açıkladı. 20-31 Ocak 2020'deki ara tatil hem öğretmenler hem öğrenciler için söz konusu. Ama 18-22 Kasım ve 6-10 Nisan'daki ara tatillerde öğretmenler görevlerine devam edecek. 
GÖRÜŞÜMÜZ ALINMADI
Eğitim İş Şube Başkanı Hüseyin Yurtman:
Bu ara tatillerin bazılarında çocukların yardımlaşma faaliyetleri gibi etkinliklere katılacağını açıklayan Bakan Selçuk, ‘Bu takvim, çocukları dernek adı altında faaliyet gösteren tarikatlara itmenin başka bir yolu mu olacak?’ diye düşündürmektedir.

EĞİTİM SEN’DEN TEPKİ
Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan:
Bilimsel eğitim metodu terk edilmiş durumda. Tartışan sorgulayan ve dünyayı algılama konusunda gelişmiş ülke öğrencileriyle aynı düzlemde olmayan bir öğrenci tipi isteyen MEB sorunlarla yüzleşmek yerine yeni tartışmalar açıyor.
PEDAGOJİK AÇIDAN UYGUN
Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Haydar Urfalı:
Ara tatillerde öğretmenlerimizin okullarında eğitim-öğretim sürecin daha verimli hale getirilmesi için çeşitli çalışmaları yapması için fırsat yaratıldığı görülmektedir.
HAK KAYBINA YOL AÇMAMALI
Bir Sen Şube Başkanı Muammer Karaman:
Bu düzenleme öğrenciler için olduğu gibi eğitim çalışanları içinde bir dinlenme fırsatı tanıyacağı için olumludur. Ancak bu tatil düzeninin eğitim çalışanları açısından bir özlük hakkı kaybına yol açmamalı, eğitimcilerin var olan haklarına dönük bir olumsuz bakışa fırsat verilmemelidir.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
UĞUR TEPE VATANDAŞI DİNLEDİ

UĞUR TEPE VATANDAŞI DİNLEDİ

19:17 - 20 Ağustos 2019
Gündem
KUCAKLAŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ

KUCAKLAŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ

19:16 - 20 Ağustos 2019
Gündem
DOSTLUĞUMUZ BÜYÜYECEK

DOSTLUĞUMUZ BÜYÜYECEK

19:16 - 20 Ağustos 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti