DURAKTA MATEMATİK

eTwinning platformunda yürütülen 131 ortaklı projede yer alan Durakta Matematik etkinliği dün gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinlikte Alaaddin Park’ta bulunan otobüs duraklarına matematik kavramları yapıştırıldı.

Gündem Yorum: 0 / 9 Ekim 2019 16:02
DURAKTA MATEMATİK
-A +A

Ülkemizde 39 ilde hayata geçirilen proje ilimizde 3 okul tarafından yürütülüyor. Projede ayrıca, Almanya, Azerbeycan, Romanya, Arnavutluk, Suudi Arabistan yer alıyor. Bu kapsamda düzenlenen etkinlikte Alaaddin Park’ta bulunan otobüs duraklarına matematik kavramları yapıştırıldı. Projede yer alan 19 Mayıs Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Nurcan Arda ve öğrencileri; Meserret İnel İlkokulu Sınıf Öğretmeni Sibel Güngül ve öğrencilerinin eTwinning İl Koordinatörlüğü ile düzenlediği proje açılışı etkinliği dün gerçekleştirildi.
Proje hakkında bilgi veren Meserret İnel İlkokulu Sınıf Öğretmeni Sibel Güngül, “Birinci sınıfta öğrencilerimin elini tuttum. Şuan üçüncü sınıfa geldik. Biz birici sınıfa başladığımızdan beri matematiğe çok önem veriyoruz. Matematiği korkulacak bir ders olmadığını sevimli taraflarını göstermeye çalıştık. Bu projeye girerken öğrencilerimizle beraber kapalı alandan dışarı çıkartıp okul öğrenci öğretmen ilişkisinden çıkarıp 7’den 70’e tüm halkımıza matematiğin güzel olan tarafını göstermek, çizimlerle yüzleri güldürmek istiyoruz. Projemizin ikinci ayağında öğrencilerimiz resimler çizecek. Onların çizimlerini duraklarda sergileyeceğiz. Uluslararası bir proje. Ülkemizin çok şehrinde uygulanıyor” ifadelerini kullandı. 19 Mayıs Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Nurcan Arda ise, “Duraklara afişlerimizi yapıştırdık. Okul çevrelerinde bölgemize yakın yerlerdeki duraklarda afişlerimiz duracak. Bundan sonra da projemiz yaygınlaşacak” dedi.
KORKULACAK DERS DEĞİL
Odunpazarı Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, küçük ama anlamlı bir etkinlikte bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek “Bugün küçük ama anlamlı etkinlikteyiz. Hem ulusal hem uluslararası ortaklıkla yapılan bir proje. Burada çocuklarımızın öğretmenlerimizin asıl vurgulamak istedikleri matematiğin korkulacak bir ders olmadığı, hayatın içinde olduğu aynı zamanda çocuklarımızın gençlerimizin duraklarda zevkli zaman geçirme anlamında yapılan proje. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.
FARKINDALIK YARATACAĞIZ
Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşad Önder Ceylan, “Burada bir eğitim hareketliliği adına öğrencilerimizle bir etkinlik başlattık. Durakta matematik adı altında. Amacımız eğitimin her alanında toplumda farkındalık yaratmak. Öğrencilerimizin hareketliliğini ön plana çıkartmak. Güzel bir çalışma Eskişehir’de de bir farkındalık yaratırsak mutlu olacağız       dedi. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti