DOSTLUĞUMUZ BÜYÜYECEK

Gündem Yorum: 0 / 20 Ağustos 2019 19:16
DOSTLUĞUMUZ BÜYÜYECEK
-A +A

Almanya’nın Frankurt kentinde düzenlenen Kardeş Şehirler Futbol Turnuvası’na katılmak için giden Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, çeşitli temaslarına devam ediyor. Burada konuşan Büyükerşen, “Bu dostlukların sürmesi için her türlü işbirliğine açığız” dedi.
Almanya’da düzenlenen ve Eskişehir ile Tel Aviv’in katıldığı Kardeş Şehirler Futbol Turnuvası’nın ardından Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann, Belediye Sarayı’nın İmparatorlar Salonu’nda Eskişehir ve İsrail’den gelen heyetleri ağırladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in de katıldığı törende, uluslararası ilişkilerin gelişmesinde kardeş şehirler anlaşmalarının önemine vurgu yapıldı.  
Ziyarette konuşan Başkan Büyükerşen hem Eskişehir için hem de kendisi için Frankfurt’un yerinin çok ayrı olduğunu belirtti. Feldmann‘ın altı yıl önceki 23 Nisan gününe denk gelen ilk ziyaretlerindeki jestini de ayrıntılarıyla anlatan Büyükerşen “Peter Feldmann 23 Nisan 2013 yılında hem kendi makamını buradaki Türk ailelerin çocuklarına bıraktı hem de o gün Frankfurt‘ta Almanya’nın çeşitli yerlerinden gelen bin 500 belediye başkanının katıldığı konferansta çeşitli kökenlerden çocuklardan oluşan bir koronun konseriyle açılmasını sağladı. O böylece Mustafa Kemal Atatürk‘ün çocuklara hediye ettiği‚ Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajını Frankfurt’a taşıdı. Bu jestler ben ve beraberimdeki heyetteki arkadaşlarımın gözlerini yaşartmıştı” dedi. 
Büyükerşen “Dolu dolu geçen bu üç günün ardından bu kez de vedalaşmak üzere burada toplanmış bulunuyoruz. Güzel şehrinizde bulunduğumuz sürece eski dostluklarımızı pekiştirmekten ve yeni dostluklar kurmaktan büyük memnuniyet duyduk. Bu dostlukların sürmesi ve hatta güçlenmesi için her türlü işbirliğine açık olduğumuzu bilmenizi isterim. Kardeş şehir ilişkilerimizin tamamına büyük önem veriyoruz. Ancak şunu ifade etmeliyim ki Frankfurt’un yeri bizde her zaman ayrı olacaktır. Bu vesileyle sevgili meslektaşım ve kardeşim Peter Feldmann ve değerli ekibine bizlere göstermiş oldukları kusursuz ev sahipliği için şahsım ve delegasyonum adına yürekten teşekkür ediyor, hepinize sevgi, anlayış ve hoşgörü dolu günler diliyorum” dedi. 
Kurulan dostluk köprüsünün temelinin çok sağlam olduğunu belirten Feldmann ise gelecek nesillerin de bu dostluğa katkı vereceğine inandığını belirtti. Başkan Büyükerşen’i belediye başkanından öte bir abi olarak gördüğünü belirten Feldmann, Eskişehir ile olan ilişkilerin daha ileriye taşınması için elinden geleni yapacağını yeniledi. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti