DOĞANCA KÖYÜ’NDE PİRE İSYANI

Mahmudiye’ye bağlı Doğanca Köyü’nü pireler bastı. İki yıldır her türlü ilaçlamaya rağmen bir türlü pirelerden kurtulamayan köylüler isyan etti. Yetkililerden yardım isten vatandaşlar, “Ne olur buna bir çare bulun” dedi.

Gündem Yorum: 0 / 9 Eylül 2019 18:42
DOĞANCA KÖYÜ’NDE PİRE İSYANI
-A +A

Mahmudiye ilçesine bağlı Doğanca Köyü’nde yaşayan vatandaşlar iki yıldır kurtulamadıkları pirelerden yana dertli. Sürekli ilaçlama yaptıklarını fakat pirelerin bir türlü yok olmadığını söyleyen köylüler yetkililerden yardım istiyor.
Pireler yüzünden sağlık problemleri yaşayan köylüler buna çare arıyor. Köy Muhtarı Hüseyin Çitpiş, “Yaklaşık iki senedir köyümüzde pire baskını oldu. İlaçladığımız halde bu şeyden bir türlü kurtulamadık. Yetkililer gelip ahırları, kümesleri ilaçlasalar bence daha faydalı olur. Biz ne kadar ilaçlasak da sonuç alamadık. Sadece bizde değil civar köylerde de var. Bir an önce yetkililerin gelip buna el atmasını istiyoruz” dedi. Köy sakinlerinden Safiye Girgin de “Köyümüzü pire bastı. Kapı dışarı çıkamıyoruz. Gittiğimiz yer pire. 16 yaşındaki torunuma alerji yaptı acile götürdük. Ne olursunuz buna bir çare bulun” ifadelerini kullandı. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti