DOĞA İÇİN SAHNE ALDILAR

Odunpazarı Belediyesi’nin desteği ile Odunpazarı Kent Konseyi’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda demokratik kitle örgütü tarafından, doğa ve çevre için konser düzenledi. Etkinlikte sevilen müzik grubu Praksis’in sahne aldı.

Yaşam Yorum: 0 / 7 Ekim 2019 16:35
DOĞA İÇİN SAHNE ALDILAR
-A +A

 ‘Güzel günlere turne’ için yollara düşen Praksis, Eskişehir'de ‘çevre ve doğa hakları’ için halk konseri verdi. Odunpazarı Belediyesi’nin desteği ile Odunpazarı Kent Konseyi, Yaşam Bellek Özgürlük Derneği, Eskişehir Okulu ve Eskişehir Çevre Derneği’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda demokratik kitle örgütü tarafından Hamamyolu Caddesi’nde düzenlenen konsere, Eskişehirliler yoğun ilgi gösterdi. 

Konserde çoğunlukla kendi bestelerini seslendiren Praksis, şarkı aralarında da doğa talanına karşı verilen mücadeleye dikkat çekti. "Tekmeye Kafa" albümlerinin tanıtımını da yapan Praksis, Bizim müziklerimizin telifi yoktur, gördüğünüz her yerden indirebilirsiniz, dinleyebilirsiniz diyerek; albüm CD'lerini konseri izleyenlere ücretsiz dağıttı.  Grubun 25 Eylül'de başlayan turnesi, 26 Ekim'de İzmir Kültürpark da son bulacak; bu süre içinde yaklaşık 30 merkezde konser verecek ve ‘Güzel günler, ona yürümezsen sana gelmez’ diyecek.
Praksis adına konser sonunda kısa bir konuşma yapan grup üyelerinden Serdar Türkmen, destek sunan tüm kurumlara, temsilcilerine ve konsere katılanlara teşekkür etti. Türkmen, "Kamusal alanda bugün bir konser gerçekleştirdik. Bu alanı bize açanlara yeniden teşekkür ediyorum. Kamusal alanları sahiplenmek ve savunmak gerekir" dedi. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti