DİRİ, TEPKİ GÖSTERDİ

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Murat Diri, dün bir gazetede hakkında çıkan haber ile ilgili açıklama yaptı.

Spor Yorum: 0 / 8 Kasım 2018 01:04
DİRİ, TEPKİ GÖSTERDİ
-A +A

Diri yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi; Değerli Eskişehirsporlular ve Eskişehir Halkı;
Bilindiği üzere Odunpazarı ve Tepebaşı belediyelerinin Eskişehirspor’a verdiği bilboardları kulübümüz 15 yıllığına bir firmaya verdi.
 
BAŞKANLARIMIZI KUTLADIK
Bilboardlar verilmeden önce yerel ve ulusal gazetelerde ilan verildi. Akabinde bir şirket bu reklam alanlarını aldı. Küme düşmemiz kesinken bize el uzatan iki belediyemizin Eskişehirspor’a getirdiği faydadan dolayı bizler memnuniyetimizi dile getirmiştik.
Benzer bir desteği de Büyükşehir Belediyemizden beklemiştik. Bunu siyasi bir meta olarak kullanmadık. Eskişehirspor’a verilen bir destek olarak algıladık ve Kazım Başkanımızı da Ahmet Başkanımızı da bundan dolayı kutladık.
Akabinde Sakarya gazetesinin manşetlerine bilboardlar ile ilgili manşetler atılmaya başlandı. Ve bu sayıştaya ihbar olarak gitti. Bizlerde bu duruma tepki gösterdik. 
 
TARAFTARI YANILTIYORSAM ŞEREFSİZİM
Ancak şahsımın hiç bir sorunu olmadığı halde benimle ilgili yıllardır yalan haber ve karalama yapan bir gazete beni hedef alarak bir haber daha yapmış.
 
Şahsımı hedef alarak ETB Başkanı Murat Diri “TARAFTARI YANILTIYOR” diye başlık atmış. Eğer ben taraftarı yanıltıyorsam şerefsizim.
 
TARAFTARIMIZI KARIŞTIRMASINLAR
Şehrimizin bir TV’sine çıktı sonra bu açıklamayı yaptı diye algı yaratıyor. Ben ilk defa çıkmıyorum o tv ye. Kendi aranızdaki rekabeti Eskişehirspor için birlik beraberlik sağmak ve kaynak yaratma için mücadele eden taraftarımızı karıştırmasınlar.
 
Ben ESTV 90+3 programına 14. Kez çıktım. Eskişehirspor ile ilgili gelişmeleri konuştuk. Programın hiç bir yerinde reklam alanları konuşulmadı. Ama sizin de demek ki bu yayın kuruluşu ile sıkıntılarınız olduğunu bu haber ile anlamış olduk.
 
SİZ NE TÜR FİTNE YAYIYORSUNUZ
Buna neden Eskişehirspor’u karıştırıyorsunuz. Eskişehirspor’un bilboardları verdiği ve alakasının kesildiği söyleniyor. Bu iş bu kadar basit mi? Siz ne tür bir fitne yayıyorsunuz.
 
Bizlerin bu bilboard olayından tek çıkarımız ESES’imizin menfaatleridir. Bizim derdimiz Sayıştay’ın bu konuda iptali halinde kulübün bu reklam gelirleri kesileceği gibi isim ve göğüs reklam gelirleri de elinden alınarak çok büyük zarar göreceğidir.
 
BENİ KARALAYAMAZSINIZ
Bizler bu sebeple bu yapılana karşı duruyoruz. Eğer gözünüz birilerini karşınıza almaya yemiyorsa; şahsım ve liderliğini yaptığım Eskişehirspor tribünleri üzerinden beni karalayamazsınız.
 
Bilboardların iptali konusunda herşeyi açık ve net yazdım. Şimdi tüm şehre soruyorum. Taraftarı yanıltmakta olan ben miyim yoksa bu fitne yuvası gazetesi mi?
 
ALGI YARATMAYACAKSINIZ
Hadi bakalım. Her yerde her ortamda hem Eskişehirspor’un hem Eskişehir’in menfaatleri konusunda bu şehirde fitne salan yalan yanlış dedikodular ile, kim bu kaynaşıklığı yaratıyorsa bizleri karşısında bulacaktır. Algı yaratmayacaksınız. 
 
Tüm halkımız görsün taraftarı ve şehri yanıltan ve bu yaptığı alçaklığı benim üzerime atan bu gazeteyi. Tüm kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti