ÇOCUKLARA AT SEVGİSİ AŞILANIYOR

Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi, sağladığı imkanlarla asırlık geçmişe sahip atçılık geleneğini çocuklara aşılıyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı merkez, 2012 yılından bu yana ağırladığı 6-12 yaş arası binlerce çocuğun ilk defa atla tanışmasını sağlarken, biniciliğe verdiği önemle ise takdir topluyor.

Yaşam Yorum: 0 / 9 Temmuz 2019 16:45
ÇOCUKLARA AT SEVGİSİ AŞILANIYOR
-A +A

Tepebaşı Belediyesi tarafından 2012 yılından bu yana ücretsiz olarak düzenlenen “Atla Tanışma”, “Eskişehir’de Ata Binmeyen Çocuk Kalmasın” ve engelli bireylere yönelik “Adaptif Binicilik” etkinlikleri aralıksız olarak sürdürülüyor. 7 yıldan bu güne kadar 6-12 yaş arası 17 bin 22 çocuğun ilk defa atla tanışmasının sağlandığı merkezde, bu çocuklara uzman eğitmenler tarafından binicilik eğitimleri de veriliyor.
Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi’nde at antrenörlüğü yapan Eda Yavuz, düzenledikleri etkinliklerle çocuklara hayatlarında ilk defa ata dokunma, ata binme imkanı sağladıklarını söyledi. Yavuz, “Bu eğitimlere katılan çocuklarımız hayatlarında ilk defa ata dokunma, atlara binme imkanı buluyor. Bu imkanlar doğrultusunda hem sağlık hem sosyal açıdan kendilerini geliştiriyorlar. Tepebaşı Belediyesi olarak yıllardır sürdürdüğümüz binicilik eğitimlerimiz aralıksız olarak devam etmektedir” dedi.
Öte yandan ilk defa ata binmenin heyecanını yaşayan 11 yaşındaki Eylül Yağmur Ulupınar ise, merkeze at binmeye geldiklerini belirterek, “Atlar, insanlarla bağ kuruyorlar ve sahip çıkıyorlar. Ben onları çok seviyorum, çok tatlılar. Atlara bineceğim, onlarla vakit geçireceğim zamanları iple çekiyorum” ifadelerini kullandı. 9 yaşındaki Ömer Çubukçu da, Tepebaşı Doğal Yaşam Merkezi’nde at binerken çok keyifli vakit geçirdiklerini anlatarak, kendilerine bu imkanı sağlayan Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkür etti. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti