ÇOCUK BAKICISI GÖZÜYLE BAKILIYOR!

Anaokulları ile anasınıflarında eğitim öğretimin devam edecek olması ile ilgili açıklama yapan Eğitim Sen Şube Kadın Sekreteri Özge Akgül Ayaz, “Okulöncesi öğretmenleri çocuk bakıcısı mıdır? Okulöncesi öğretmenlerinin ilgilenmeleri gereken uzaktan eğitime devam eden çocukları sahipsiz midir?” dedi.

Gündem Yorum: 0 / 21 Kasım 2020 17:19
ÇOCUK BAKICISI GÖZÜYLE BAKILIYOR!
-A +A

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 23 Kasım’dan itibaren resmi ve özel anaokulları ile anasınıflarında eğitim öğretimin kesintisiz bir şekilde 5 gün boyunca devam edeceğini duyurdu. Karara tepki gösteren Eğitim Sen Eskişehir Şube Kadın Sekreteri Özge Akgül Ayaz, “Okulöncesi öğretmenleri eğitimci kimliklerini bir yana bırakıp onlara çocuk bakıcısı gözüyle bakıldığının anlaşıldığı bu kararı kabul etmiyorlar! Bu kararla özel öğretim kurumlarına sermaye akışının gözetildiği açıktır. Milli Eğitim Bakanı’nı bir eğitimci gibi düşünmeye, sermayenin çıkarlarını değil eğitim emekçilerinin ve çocuklarımızın sağlığını düşünmeye davet ediyoruz. Bütün öğretim kademelerinde salgınla mücadele kapsamında uzaktan eğitime geçilirken okulöncesi çağındaki çocukların sağlığını gözden çıkaran bu kararı kabul etmiyoruz! Özel öğretim kurumları ve çalışan aileler gözetilerek alındığını düşündüğümüz bu karardan sonra sormak istiyoruz; okulöncesi öğretmenleri çocuk bakıcısı mıdır? Okulöncesi öğretmenlerinin ilgilenmeleri gereken uzaktan eğitime devam eden çocukları sahipsiz midir?” diye konuştu.

GÜNLÜK DEĞİŞEN KARARLAR
Akgül konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Günlük değişen kararlar, gözetilen sermaye grupları önceliğin halk sağlığı olmadığını açıkça gözler önüne seriyor. Yapılması gereken ebeveynlerden birinin ücretli izinli sayılmasıdır. Ayrıca uzaktan eğitim araçlarına ulaşamayan, ekonomik güçlükler yaşayan ailelere de ekonomik destekte bulunulmalıdır.” 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti