ÇİFTELER CEZAEVİ TARTIŞMASI DEVAM EDİYOR

Çifteler Açık Cezaevi’nin kapatılması nedeniyle AK Parti ve CHP’nin arasında başlayan tartışma devam ediyor. AK Parti Çifteler İlçe Başkanı Mustafa Yeşil, cezaevinin gelir kapısı olarak görülmesine tepki gösterirken, CHP Çifteler İlçe Başkanı Emrah Guzey de kapatılmasının yanlış olduğunu söyledi.

Gündem Yorum: 1 / 8 Temmuz 2019 19:22
ÇİFTELER CEZAEVİ TARTIŞMASI DEVAM EDİYOR
-A +A


AK Parti Çifteler İlçe Başkanı Mustafa Yeşil, Çifteler’in üreten bir ilçe olduğunu hayvancılık ve tarım konusunda ilçeye yeterince maddi kaynak sağlandığını belirterek, Çifteler’de 2019 rakamları ile 500 bin ton pancar üretimi yapılmakta. Pancardan 140 milyon TL taşımasından da 40 milyon TL gelir elde edilmesi bekleniyor. Çifteler Ticaret Borsası’nda da yılda 100 bin ton ürünün ticareti yapılmakta bu da yıllık 100 milyon TL’lik bir rakamı ifade ediyor. Diğer tarımsal ürünler ve hayvancılık gelirlerini alt alta koyduğumuzda Çiftelerin sadece tarımsal gayri safi hasılası yıllık 700 milyon TL’ye çok rahat ulaşıyor. CHP’liler ganimet bulmuş gibi 2 milyon TL’lik kayıp var diyerek gereksiz yaygara yaparak manipülasyon ve demagoji peşinde” dedi.
CHP Çifteler İlçe Başkanı Emrah Guzey, cezaevinin ilçenin büyük gelir kapısı olduğunu belirterek, “Cezaevinin gıda alımı için Çifteler esnafını tercih ettiğini, bu işlem için yılda 2 milyon TL’nin Çifteler ekonomisine girdiğini,  Cezaevinde yatan hükümlülerin günde en az 150-200’e yakın ziyaretçisinin ilçeye gelerek ilçe ekonomisine katkı sunduğunu, taksicisinden minibüsçüsüne, marketinden kasabına, manavından lokantacasına kadar Çifteler esnafının bu hareketlilikten faydalandığını, hükümlü yakınlarının Çifteler’de ev dahi tutarak kentte emlak piyasasını dahi canlandırdığını nasıl bilemezler? Seçimden önce cezaevi kapatılmayacak diyenler bugün cezaevini kapatıyorlar” diye konuştu.  HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Doğa Sever

15:32 9 Temmuz 2019

Peki ; Bölge de Hayvancılığın gelişmesine katkısı olacağı söylenen Çifteler Bölgesel ES Entegre Et Tesisleri inşaatı neden durdu?
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti