Çevre bilinci gelişiyor

Tepebaşı Belediyesi, TAP ve TÜBİSAD işbirliği ile geri dönüşüm konulu eğitimcilerin eğitimi semineri gerçekleştirdi.

Gündem Yorum: 0 / 9 Kasım 2018 16:39
Çevre bilinci gelişiyor
-A +A

Tepebaşı Belediyesi, TAP ve TÜBİSAD işbirliği ile geri dönüşüm konulu eğitimcilerin eğitimi semineri gerçekleştirdi. Tepebaşı Belediyesi, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ve Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) işbirliği ile atık pillerin, atık elektrikli ve elektronik eşyaların toplanması ve bertarafı konulu, eğiticilerin eğitimi semineri gerçekleştirildi.
63 okuldan 100 öğretmen ve yöneticinin katılımı ile gerçekleşen seminerde TAP Derneği’nden Seyhan Ulucan ve TÜBİSAD’dan Bengisu Evrensel, atık pillerin ve atık elektrikli ve elektronik eşyaların doğaya olan etkilerini, bertarafı konusunda bilinmesi gerekenleri anlatarak; ilk ve orta dereceli okullarda öğrencilerin konuyla ilgili bilinçlendirilmesinin önemine vurgu yaptı. Gerçekleşen seminer, Tepebaşı Belediyesi’nin yakın gelecekte başlamayı planladığı atık elektrikli ve elektronik eşyaların toplanması çalışmaları için de ilk adım oldu. Yetkililer, Bu sene ilk kez gerçekleştirilecek olan atık elektrikli ve elektronik eşyalar ile ilgili okul kampanyasının, bu çalışmanın başlangıç çıktısını oluşturacağı belirtti. HM
2018-2019 Eğitim öğretim yılı için TÜBİSAD tarafından okullarda yapılacak atık pil ve atık elektrikli ve elektronik eşyaların toplama kampanyası da Nisan ayında sona erecek ve dereceye giren okullar, Tepebaşı Belediyesi Çevre Şenliği’nde ödüllendirilecek.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti