BU ANNELER ÇOK MUTLU

Tepebaşı Belediyesi Anneler Halk Oyunları Ekibine katılan ev hanımları, düzenlenen eğitimlerde dans ederken sosyalleşmeye, eğlenirken el becerilerini geliştirmeye devam ediyor. Kursiyer kadınlar, eğitimlere katılmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Yaşam Yorum: 0 / 31 Ağustos 2019 15:55
BU ANNELER ÇOK MUTLU
-A +A

Kursiyer kadınlar düzenlenen eğitimlerde yöresel dansların yanı sıra kostümlerini de kendileri dikmeyi öğreniyor. Kursiyer kadınlar, Tepebaşı Belediyesi tarafından temin edilen malzeme ve kumaşlar ile dikiş öğrenerek kostümlerini dikerlerken diğer yandan da dans provalarını aralıksız biçimde sürdürüyor. Bahçelievler Belde Evi Meslek Edindirme Kurs Merkezi’nde eğitmen Zeynep Kayamaz’ın gözetiminde çalışmalarını sürdüren hanımlar, eğitim çalışmalarından son derece memnun olduklarını ifade etti.
Eğitim çalışmaları hakkında bilgiler veren eğitmen Zeynep Kayamaz ise “Katılımcı kadınlarımızın birçoğu aynı zamanda anne. Çalışmalarımız ile hem dikiyoruz hem giyiyoruz hem oynuyoruz hem de eğleniyoruz. Bu çalışmamızda aynı zamanda kadınlarımız psikolojik olarak da rahatlıyorlar. Motive olduklarında ev yaşamlarında da daha mutlu olduklarını ifade ediyorlar. Üretirken kültürümüzü de yaşatıyor olmaları, özgüvenlerini de yerine getiriyor. Bu güzel çalışmalardan desteğini esirgemeyen Başkanımız Ahmet Ataç’a tüm kursiyerlerimiz adına bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” dedi.
 Katılımcı kadınların haftada 1 gün süre ile yöresel halk danslarını, dikiş dikmeyi öğrendiği ve aynı zamanda sosyalleştikleri Anneler Halk Oyunları Ekibi hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 323 44 39 numaralı telefondan Bahçelievler Belde Evi Meslek Edindirme Kurs Merkezi yetkililerine ulaşabiliyor.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti