BİTKİLERE YOĞUN İLGİ

Kış aylarına sayılı günler kala Eskişehir halkı da salgına karşı kendi önlemlerini almaya çalışıyor. Bağışlık sistemini güçlendirmek için alternatif yollara başvuran vatandaşlar, aktarcıların yolunu tutuyor.

Gündem Yorum: 0 / 21 Kasım 2020 17:19
BİTKİLERE YOĞUN İLGİ
-A +A

Aktar esnafı Metin Ağılönü,pandemi sürecinde en çok satılan ürünlerin kekik, kekik suyu, kekik yağı, udi hindi, udi hindinin yağı, saf salep, ıhlamur ve kış çayları olduğunu söyledi. Daha çok bağışıklık sistemini güçlendirici ürünler sattıklarını ifade eden Ağılönü,“Vatandaşlar daha çok bu ürünlere talep ediyor ve kullanıyor.Bu tarz ürünlerde satışlarımız oldu. Gün geçtikçe bazı ürünlerde ise satışlar yavaşlamaya başladı. İnsanlar nereden çareyi bulursa talepler ona göre yöneliyor. Arz talep meselesi diyebiliriz.  Geçen seneye oranla işlerimiz yavaş diyebiliriz. Etkilendi. Sağlık açısından insanlar alternatif tıp olarak belirli ürünlere yoğunlaştığı için bizde o ürünler üzerine yoğunlaşarak satışlar yapıyoruz” dedi.

FİYATLAR ARTTI
Fiyatların da arttığına dikkat çeken Ağılönü, “Ürünlerin durumuna göre değişiyor. Yüzde 30, yüzde 40 gibi bir artış oldu genel anlamda.  Bazen yüzde 100’e çıkan ürünlerimiz oldu. Bunun nedeni birincisi arz talep meselesi. Bulunamayan bazı ürünler var. Yaş zencefil de yeşil çay da çok oynama oldu. Neden? Bu ürünler dışarından geldiği için. Bir zamanlar 50 liraya sattığımız udi hindi şimdi 350 liraya kadar çıktı. Fırsatçılık yapanlar da var, elinde olmayan da var. Bu nedenle artış yapan da var” ifadelerini kullandı. S

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti