BİRLİKTE YÖNETİYORUZ

Gündem Yorum: 0 / 18 Ocak 2019 18:01
BİRLİKTE YÖNETİYORUZ
-A +A

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Yenikent Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarla buluştu. Başkan Kurt, “Bir sorun varsa, o sorunun en iyi çözümünü de o sorunu yaşayanlar bilir. Çoğu problemi bizim merkezden bilmemiz imkânsız. Her ay yapılan Odunpazarı Belediyesi Meclis toplantısından bir gün önce biz bu mahalle meclislerinin başkanları ile toplantı yapıyoruz. Mecliste görüşülecek gündem Maddelerini tartışıyoruz. Biz, Odunpazarı Belediyesi’ni Odunpazarlı Hemşerilerimizle birlikte yönetiyoruz” dedi.
Odunpazarı Belediyesi’nde kamu kaynaklarını doğru ve etkili kullanarak milyonlarca lira tasarruf ettiklerini dile getiren Başkan Kurt,  vatandaşın vergileri ile sağlanan kaynağın daha çok hizmete dönüşmesi için gayret ettiklerini belirtti. Odunpazarı’nın aracı ve taşeronlarla yaptığı birçok hizmeti kendi kaynaklarıyla elde eder hale geldiğini söyleyen Başkan Kurt, bu sayede 5 yıllık görev süreci boyunca aynı hizmetleri milyonlarca lira daha ucuza başardıklarını vurguladı.

Başkan Kurt ardından Selka Beton Fabrikasında çalışan işçilerle bir araya geldi. İşçilerle sohbet eden Başkan Kurt, emeğin en yüce değer olduğunu belirtti. İşçilerin istek ve şikâyetlerini de dinleyen Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nin her zaman işçi sınıfının yanında yer aldığını vurguladı. Odunpazarı Belediyesi’nin her zaman işçi ve emekçilerin yanında olduğunu belirten Başkan Kurt, “İşçilerin yemekhanesi bile yoktu. Ben Belediye Başkanı seçildikten sonra Fen İşleri Şantiyesinde bir toplantı yaptık, içeride rüzgar esiyordu. İşçiler orada yemek yiyordu, kışın orada barınıyordu. Böyle şey olmaz dedim. Kısa sürede orayı derledik toparladık. Şuanda maaşları aksamıyor, tıkır tıkır ödeniyor. Yemekhane de yaptık, çalışma barışını sağladık. Önceden şikayet edeni işten çıkartıyorlarmış. Biz şunu yapmadık; sen AKP döneminde girmişsin işe seni attık, senin yerine başkasını aldık demedik. Hiç kimsenin ekmeği ile oynamadan bir düzen oluşturduk” dedi. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti