BİR SİMİT, BİR UMUT

Eskişehir'de genç bir anne, iki çocuğu ile birlikte yaşam mücadelesi veriyor. Aylık az bir geliri bulunan ve bir çocuğu da otizmli olan anne Seniha İraz'a, babası simit satarak destek oluyor. Otizmli minik Arel'in eğitim masraflarını karşılayamayan genç anne, sosyal medyada başlattığı "Bir simit bir umut" kampanyasına duyarlı vatandaşların destek olmasını istedi.

Gündem Yorum: 0 / 8 Ekim 2019 18:19
BİR SİMİT, BİR UMUT
-A +A

Eskişehirli Seniha İrez 9 ay önce eşini kaybetti. İki minik yavrusuyla hayat mücadelesi veren genç kadının 4 yaşındaki çocuğunda ise otizm hastalığı bulunuyor.  Maddi anlamda güçlük çeken genç kadına babası da simit satarak destek oluyor.  Aynı zamanda otizmli minik Arel için sosyal medyada "Bir simit bir umut" kampanyası başlatıldı. Baba Adnan Yoğurt'un tezgahından simit alan herkes Arel'e umut ışığı oluyor. Yaşadığı sıkıntıları paylaşan ve minik Arel'in aylık masrafının 2-3 bin lirayı bulduğunu söyleyen genç anne, vatandaşların bir simit alarak kendilerine destek olmaya davet etti.
Baba Adnan Yoğurt torunları için herkesi simit almaya davet ederek, engelli vatandaşlara destek olduğu için Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti. Öte yandan sosyal medyada başlatılan kampanyayı görerek simit almaya gelen Gamze Çelik, Arel için destek olmaya geldiğini ve herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti