BECERİLERİNE BECERİ KATIYORLAR

Tepebaşı Belediyesi tarafından hizmete sunulan Mutfak Atölyesi’nde pasta yapımı ve şeker hamuru figür ve modelleme kurslarına katılan kadınlar, maharetlerini konuşturmaya devam ediyor.

Kültür-Sanat Yorum: 0 / 20 Şubat 2020 13:55
BECERİLERİNE BECERİ KATIYORLAR
-A +A

Tepebaşı Belediyesi Mutfak Atölyesi, 2016 yılından bu yana başta kadınlar olmak üzere gençlerin ve çocukların hem mutfak becerilerini geliştirdikleri hem de yeni teknikler öğrendikleri bir mekan olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Tepebaşı Mutfak Atölyesi'nde düzenlenen eğitimlere katılan kursiyerler; aşçılık, pişirme teknikleri, pastacılık gibi branşlarda, uzman eğiticilerden teorik ve uygulamalı olarak eğitim alıyor. Haftada 2 gün gerçekleşen “Pasta Yapımı” kursuna, 2 grupta 25’er kişiden toplam 50 kursiyer katılıyor. Atölye çalışmalarında yer alan “Şeker Hamuru Figür ve Modelleme” kursuna katılan kursiyerler ise 10 kişilik iki grup ile eğitimlerine devam ediyor. Aldıkları teorik bilgileri tam donanımlı bir mutfakta yemek ve pasta yaparak pekiştiren kadınlar, Mutfak Atölyesi'nde olmaktan dolayı memnun olduklarını belirterek Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a teşekkür ediyor.

Kursiyerlerin hazırladıkları ürünleri beğeniye sunabildikleri bir kafenin de bulunduğu Mutfak Atölyesi; Hacı Seyit Mahallesi, Zübeyde Hanım Caddesi Demiryolu Sokak'ta hizmet veriyor. Yaz aylarında çocuklara yönelik “Eğlenceli Mutfak Atölyesi” etkinliklerinin de düzenlendiği merkez çalışmaları hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 230 09 34 numaralı telefondan yetkililere ulaşabiliyor.

Haberin Galerisi
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti