Başkandan dönün çağrısı

Bilecik'in Yenipazar İlçe Belediye Başkanı İlhan Özden, ilçelerinin artık göç veren değil göç alan bir konuma gelmesi için dışarıda yaşayan hemşehrilerini memleketlerine davet etti.

Bölge Yorum: 0 / 4 Kasım 2018 16:58
Başkandan dönün çağrısı
-A +A

Özden, açıklamasında, belediyelerince yapılan projelerde büyük dezavantajlarının ilçe nüfusumuzun yetersiz olması olduğunu belirterek, "Bazı büyük projelerimizde ilçe nüfusumuzun yetersiz olması nedeniyle hayata geçirilememiştir. Projelerimizin ve hizmetlerimizin gerçekleşmesinde dışarıda bulunan Yenipazarlı hemşehrilerimin desteğine talibiz. Nasıl mı? Bir Yenipazarlı olarak, Yenipazar’ımızın artık göç veren değil göç alan bir konuma gelmesi için sizleri memleketinize davet ediyoruz” dedi.
Özden, “Ayrıca İlçemizde ikamet edipte ikameti hala başka yerde bulunan vatandaşlarımızı, ilçemizde mülkiyet sahibi olup, yılın yarısından fazlasını İlçemizde geçiren, kış aylarında doğalgaz, ulaşım vb. imkanlar nedeni ile büyükşehirlere giden hemşehrilerimizin, ikametlerini Yenipazar'a almalarını istiyoruz. Nüfusumuzun bir kişi fazla olması, devletten belediyemizin alacağı payın yüksek olması dolayısı ile ekonomik yönden güçlü belediyeye sahip olmak demektir. Belediyemizin güçlü olması belde halkına yansıyacaktır. İşte bütün bu sebepler bir araya geldiğinde hemşehrilerimizi ve ilçemizde ikamet eden vatandaşlarımızın resmi olarak ikametlerini ilçemize almaları için desteğine ihtiyacımız vardır" dedi. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Bölge
ARAÇLAR SAATLERCE YOLDA KALDI

ARAÇLAR SAATLERCE YOLDA KALDI

17:01 - 21 Nisan 2019
Bölge
BAHARDA KAR ALTINDA ÇALIŞIYORLAR

BAHARDA KAR ALTINDA…

17:00 - 21 Nisan 2019
Bölge
30 KİLO ALTIN ÇALDILAR

30 KİLO ALTIN ÇALDILAR

15:34 - 11 Şubat 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti