Balıkçılar kapanış etkinliğinde buluştu

Gündem Yorum: 0 / 14 Mart 2019 17:29
Balıkçılar kapanış etkinliğinde buluştu
-A +A

ESBALDER olarak bilinen Eskişehir Olta Balıkçıları ve Doğal Yaşamı Koruma Derneği Üyeleri 2018-2019 balık avı sezonu kapanış etkinliğinde bir araya geldi.
 
Av yasağı var
Etkinlikte, Eskişehir bölgesindeki iç sularımızda Sazan, Yayın, Tatlı Su Kefali, ve Kadife türü balıkların 15 Mart-15 Haziran tarihleri arasında avlanılmasının Tarım ve Orman Bakanlığınca yayımlanan 4/2 Amatör Amaçlı Su Ürünlerini Düzenleyen Tebliğce yasak olduğunun duyurusu yapıldı. Av yasaklarının amacının, balık neslinin korunması olduğu belirtildi. Dernek üyeleri 15 Mart gece 00.00'da kapanacak olan av sezonunu için, Osmaneli – Çerkeşli Köyünde bulunan Çerkeşli Göletinde düzenlenen kapanışı etkinliğinde bir araya geldiler.
 
Son kez olta attılar
Göle son kez olta atılan etkinlikte Dernek Başkan Vekili Tamer Takıl’ın tuttuğu balık, ekinlikte tutulan en büyük balık olduğu için, günün anısına kendisine Dernek Başkanı Osman Demirtaş tarafından hediyeleri verildi. Tutulan tüm balıkların suya geri iade edildiği ve günün sonunda tüm üyelerin katılımı ile gerçekleşen çöp toplama etkinliğinde gölet etrafındaki tüm çöpler toplanarak belli bir noktaya taşındı.
 
Amaç doğayı korumak 
Yetkili kurumlara ise bilgi verilerek çöplerin doğadan uzaklaştırılması sağlandı. Etkinlik sonunda konuşan Dernek Başkanı Osman Demirtaş tüm üyeleri teşekkür ederek, bu etkinliği amacının "ESBALDER olarak doğayı korumanın ve sürdürülebilir balık avcılığının önemini vurgulamak, kaçak avcılığın yapılmaması engelleme ve 4/2 Nolu Tebliğdeki limitlere uyulmasının altını çizmek” olduğunu söyledi.
------------------------------------------------------------------

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti