ATATÜRK’ÜN HAYAL ETTİĞİ KENT ESKİŞEHİR

Yaşam Yorum: 0 / 9 Nisan 2019 17:55
ATATÜRK’ÜN HAYAL ETTİĞİ KENT ESKİŞEHİR
-A +A

Türk tiyatrosunun duayen isimlerinden Genco Erkal Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Erkal, Başkan Büyükerşen’i seçimlerde aldığı sonuçlar nedeniyle tebrik ederken, başta kültür sanat olmak üzere Eskişehir’in Türkiye’ye her konuda örnek olduğunu ve Atatürk’ün hayalini kurduğu bir kent haline geldiğini ifade etti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i tebrik için ziyaretine gelenlerden biri de Türk Tiyatrosu’nun yaşayan efsanelerinden usta oyuncu Genco Erkal oldu. Eskişehir’de sahneleyeceği ‘Merhaba’ oyunu için kente gelen Erkal, ilk olarak Başkan Büyükerşen’i ziyaret etti.

Büyükerşen’in 5. döneme başlamasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Erkal, “Sayın Hocamızın almış olduğu sonuç tüm Türkiye’de olduğu gibi beni de son derece mutlu etti. Üstelik bu seçimde kırsal ilçelerden aldığı destek ile meclis çoğunluğunu da elinde bulundurması kendisinin hayata geçireceği projelerde işini kolaylaştıracaktır” dedi.
Erkal, “Her zaman söylediğim gibi Eskişehir, Sayın Büyükerşen’in vizyonu ile başta kültür sanat olmak üzere her alanda Türkiye’de örnek bir kent haline geldi. Atatürk bugün yaşasa herhalde gururla içerisinde dolaşacağı nadir şehirlerden birisi Eskişehir olurdu” diye konuştu.
Erkal, Eskişehir’in örnek olduğunu belirterek, “Çünkü Cumhuriyet’in ilk yıllarında onun hayalini kurduğu kentler, kadın erkek ayırmaksızın tüm insanların özgürce, güven içinde yaşayabileceği, kültür sanat etkinliklerine kolay erişebileceği ve önemlisi içinde yaşamaktan mutlu olacakları kentlerdi. Eskişehir’de bunları çok rahatlıkla görebiliyoruz. Eskişehirlileri Başkan Büyükerşen’e bir kez daha sahip çıktıkları için kutluyorum” dedi.
Başkan Büyükerşen nazik ziyareti dolayısıyla Genco Erkal’a teşekkür ederken, Eskişehir’in sahnelerinin tüm sanatçılara açık olduğunu ifade etti. Büyükerşen, daha sonra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ile birlikte Genco Erkal’ın Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda sahnelediği ‘Merhabalar’ oyununu izledi. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti