ARTIK YETER

Şirintepe Mahallesi’nde Ülviye İnci beraber yaşadığı adam tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Son bulmayan kadın cinayetlerine tepki gösteren AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, kadın cinayetlerinin toplumsal birer sorun olduğunu belirterek “artık yeter” dedi.

Asayiş Yorum: 0 / 7 Ağustos 2019 17:48
ARTIK YETER
-A +A

2019 yılının ilk altı ayında Türkiye’de 214 kadının öldürüldüğünü söyleyen Emine Nur Günay, “Cinayetlerin temelinde şiddet ve saldırganlık eğilimlerinin etkisi var yani erkeklerde saldırganlık eğilimi birikerek bir şekilde gelişerek cinayet eylemlerine dönüşüyor. Yapılan akademik çalışmalarda Türkiye’de son on yılda işlenen kadın cinayetlerinin en yaygın nedeni tartışma, ikinci olarak boşanma ve ayrılma talebi yer almaktadır. Bu psikolojik bir sorun olarak karşımıza çıkıyor” dedi.
Uzlaşma ve iletişim ile çözülemeyecek sorun olmadığını söyleyen Günay, “Hasta ruhlu erkek, kültür ve biyolojik yapısı aracılığı ile kadın üzerinde hakları olduğunu düşünmekte ve kadının hayatına istediği gibi hükmedeceğine inanmakta, zamanla öldürücü eğilimlere yönelmektedir. Bilinenin aksine ekonomik nedenler kadın cinayetlerinin niceliği bakımından son sıralarda yer almaktadır. Nedeni ne olursa olsun başka bir insanın hayatına kast kabul edilmez” dedi. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti