ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ OLMA KONUSUNDA KARARLIYIZ

Araştırma üniversitesi olmak için başvurusu bulunan Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde URAP (University Ranking by Academic Performance) Koordinatörü Prof. Dr. Ural Akbulut tarafından “Üniversite Sıralama Sistemleri ve Üniversite Sıralama Sistemlerinde Yükselmek için Atılması Gereken Adımlar” adlı sanal seminer verildi.

Gündem Yorum: 0 / 3 Haziran 2020 17:33
ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ OLMA KONUSUNDA KARARLIYIZ
-A +A

2 Haziran 2020 Salı günü düzenlenen ve moderatörlüğünü Araştırma ve Lisansüstü Süreçler Direktörü Prof. Dr. Servet Turan’ın yaptığı tarafından seminere Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şenyel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürsoy Arslan, Eskişehir Teknik Üniversitesi Dış Danışma Kurulu Üyesi ve Anadolu Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Engin Ataç’ ın yanı sıra öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. 

EMİN ADIMLAR
Seminerin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu, “Eskişehir Teknik Üniversitesi olarak nitelikli bir araştırma üniversitesi olma yolunda ilerliyoruz ve odağımıza öğrencileri koyma konusunda karalıyız. Zira teknik bir üniversite olarak lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerini de bu sürecin içine dahil etmek istiyoruz.  Bu yüzden üniversite sıralamalarının da bir motivasyon aracı olduğunu biliyoruz. Bir buçuk yıldan bu yana araştırma üniversitesi olma yolundaki hedeflerimizi konuşuyor ve bu hedeflerimiz doğrultusunda altyapısını sağlam kurgulamak üzere birtakım adımlar atmış bulunuyoruz. Bu kapsamda gerek kişiler gerek bölümler ve hatta üniversite olarak yerine getirmemiz gereken birtakım ödevlerimizin olduğunun da farkındayız. Bu etkinlik sayesinde bir araştırma üniversitesi olma yolunda yerine getirmemiz gereken ödevleri hatırlamış olacağız” dedi.  

GÜVENİM SONSUZ
Eskişehir teknik Üniversitesi’nin hedefleri doğrultusunda sağlam adımlarla ilerlediğinin tüm çevrelerce gözlemlenen ve doğrulanan bir tutum olduğunu vurgulayarak söze başlayan Prof. Dr. Engin Ataç, “Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin çalışmalarını ilgi ve merakla takip ediyorum. Bu çalışmalar kapsamında uygulamakta olduğunuz başarılı projeler sayesinde en kısa sürede nitelikli bir araştırma üniversitesi haline geleceğinden hiç kuşkum yok; zira onlara güvenim sonsuz” dedi.  

GELECEĞE UMUTLA BAKAN ÜNİVERSİTE
18 Mayıs 2018 tarihinde kurulan Eskişehir Teknik Üniversitesi, İkinci kuruluş yıldönümü etkinliklerine “Köklü Bir Geçmişten Güçlü Bir geleceğe” sergisi ile devam etti.  Zoom Meeting platformu üzerinden çevrimiçi olarak 2 Haziran 2020 Salı günü gerçekleştirilen “Köklü Bir Geçmişten Güçlü Bir Geleceğe” adlı sanal sergisinin Moderatörlüğünü Prof. Dr. Abidin Kılıç yaptı. Sergiye Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şenyel, fakülte dekanları, yüksekokul müdürleri ile akademisyen ve öğrenciler katıldı. 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti