Anlamlı sergi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı Göç Etmek Tercih Değildir Resim Sergisi, Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda açıldı.

Kültür-Sanat Yorum: 0 / 20 Kasım 2018 16:08
Anlamlı sergi
-A +A

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı Göç Etmek Tercih Değildir Resim Sergisi, Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda açıldı. Ressam Gülizar Kılıç’ın insanlık tarihi kadar eski, ilk çağlardan günümüze her dönemde karşılaşılan en önemli toplumsal hareketlerden biri olan göçleri konu edinerek ürettiği birbirinden eşsiz eserlerin bulunduğu Göç Etmek Tercih Değildir Resim Sergisi, Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluştu.
Ressam Kılıç, göçlerin insana dair olan ne varsa hepsini kökünden sarstığını, bireyin içinde bulunduğu, yaşadığı mekânla olan bağının kopmasına neden olduğunu, göç edenlerin hayallerini, hasretlerini ve parçalanmış umutlarını yanlarında taşıyıp tarifsiz acılar yaşadıklarını dile getirerek sergisini parçalanmış umutları toparlamak adına açtığını ifade etti. HM

Gülizar Kılıç’ın göçleri resmettiği eserlerinin sergilendiği Göç Etmek Tercih Değildir Resim Sergisi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda 28 Kasım 2018 Çarşamba gününe dek halkın beğenisine sunulmaya devam edecek.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Kültür-Sanat
100. YIL YÜRÜYÜŞÜ

100. YIL YÜRÜYÜŞÜ

17:31 - 19 Mayıs 2019
Kültür-Sanat
TEK ÖNDERİMİZ ATATÜRK

TEK ÖNDERİMİZ ATATÜRK

17:31 - 19 Mayıs 2019
Kültür-Sanat
HER TABLO BİR UMUDA DÖNÜŞSÜN

HER TABLO BİR UMUDA DÖNÜŞSÜN

19:52 - 18 Mayıs 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti