ALZHEİMER HASTALARI EMİN ELLERDE

Tepebaşı Belediyesi’nin Aşağı Söğütönü’nde bulunan Yaşam Köyü’nde hizmete sunduğu Alzheimer Konukevinde uzman personeller tarafından düzenli olarak tedavileri gerçekleştirilen yaşlılar, gün içerisinde yaptıkları çeşitli aktivitelerle de keyifli vakit geçiriyor.

Sağlık Yorum: 0 / 20 Eylül 2019 18:41
ALZHEİMER HASTALARI EMİN ELLERDE
-A +A

Tepebaşı Belediyesi sosyal belediyecilik anlamında hayata geçirdiği birbirinden değerli projelerle takdir toplamaya devam ediyor. Bu kapsamda sağlık alanında da birçok önemli adım atan ve atmaya devam eden Tepebaşı Belediyesi, Eskişehir’de yaşayan Alzheimer hastalarına ise gerek kendi gerekse bir takım kuruluşlarla birlikte Aşağı Söğütönü’nde bulunan Yaşam Köyü’nde açtığı Alzheimer Konukevinde hizmet vermeyi sürdürüyor.

Alzheimer hastası vatandaşların ve ailelerinin yaşamını kolaylaştırmak, sosyal hayata katılımını desteklemek amacıyla hizmete sunulan konukevinde görevli doktorlar, hemşireler ve diğer görevli personeller ise misafirlerine aile ortamı sağlarken, hastaların ilaçlarının düzenli takibinden düzenli beslenmelerine kadar birçok konuyu da titizlikle gerçekleştiriyor. Günlerini alanlarında uzman personeller eşliğinde çeşitli aktiviteler yaparak geçiren hastaların sağlık durumlarındaki olumlu gelişmeler ve gözlerinden okunan mutluluk da yakınlarını son derece memnun ediyor. 

Eti Alzheimer Konukevi’nde kalan Alzheimer hastası 82 yaşındaki İsmihan Demirel’in kızı Tülin Yaman, 3,5 yıl önce buraya getirdiklerinde annesinin hiç yürüyemediğinden bahsederek, annesinin sağlık durumunun her geçen gün iyiye gittiğine ve şuanda yürüyebilir duruma geldiğine dikkat çekti. Ayrıca yetkililer, Aşağı Söğütönü Mahallesi'nde bulunan Tepebaşı Belediyesi Yaşam Köyü'nde yapımı tamamlanan Alzheimer Konukevi ek binasının 22 Eylül Pazar günü saat 15.00’te gerçekleştirilecek açılışına tüm Eskişehirlileri davet etti.

Tepebaşı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü yetkilileri, Tepebaşı Belediyesi Alzheimer ve Yaşlılar Konukevine nakdi bağış yapmak isteyen vatandaşların, Vakıfbank Eskişehir Şubesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Alzheimer Merkezi Bağış hesabına; TR28 0001 5001 5800 7300 8781 65 IBAN numarası ile bağışta bulunabileceklerini belirtti. Nakdi bağış yapmak isteyen vatandaşların ise 0 (222) 211 40 00 numaralı telefondan 1402 dahili numarayı tuşlayarak veya 0 (530) 604 94 35’i arayarak bilgi alabileceklerini bildirdi.

Haberin Galerisi
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti