50 YIL SONRA BULUŞTULAR

Malhatun İlkokulu 5/A sınıfı öğrencileri 50 yıl sonra ilk defa bir araya geldiler. Ayşen Balcı Geldişen’in düzenlediği etkinliğe eski sınıf arkadaşları katıldı.

Yaşam Yorum: 0 / 5 Kasım 2018 18:28
50 YIL SONRA BULUŞTULAR
-A +A

Malhatun İlkokulu 5/A sınıfı öğrencileri 50 yıl sonra ilk defa bir araya geldiler. Ayşen Balcı Geldişen’in düzenlediği etkinliğe eski sınıf arkadaşları katıldı. Eski okullarının önünde buluşup hasret gideren okul arkadaşları, okullarını ziyaret ederek eğitim gördükleri sınıfları tek tek dolaşıp anılarını tazeledi. Ardından mezunların öğrencilikleri sırasında ikamet ettikleri okul civarındaki evler ziyaret edildi. Sit alanı olarak ilan edilen Odunpazarı’nın dokusunun bozulmaması ve evlerin eski hallerinin korunması, mezunların anılarını daha değerli ve anlamlı hale getirdi. 

Grup adına konuşan Ayşen Balcı Geldişen, "Çok yakın zamanda sosyal medya sayesinde de birbirimizi bulduk. Sınıf listemizin 3’te 2’sine ulaşmış durumdayız şu an. Birbirimizi çok özlediğimizi fark ederek epey kısa bir sürede organize olup bu ilk buluşmayı gerçekleştirdik. Programları uymadığı için gelemeyen arkadaşlarımızın da çok üzüldüğünü hissediyoruz. Bu arada hayattan düşen, aramızdan eksilen arkadaşlarımız da olmuş. Üzülüyoruz ve özlüyoruz ama yapacak bir şey yok. Hayatın gerçeği. Sevgi ve rahmetle anıyoruz hem değerli hocalarımızı, hem de aramızdan erken ayrılan sevgili arkadaşlarımızı. 50 yıl öncesinin siyah önlük, beyaz yakalı minik öğrencileriyken, bugün çoğumuz torun sahibiyiz" diye konuştu. İ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti