“SESİMİZİ DUYAN YOK”

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, ES TV’de yayınlanan 90+3 Programında önemli açıklamalar yaptı. “Eskişehirspor’un bu durumuna göz yumanlara sesleniyoruz takım düşüyor” diye haykıran Diri, “Belediyeye gidiyoruz ‘AK Parti destek versin’ diyorlar. AK Parti’ye gidiyoruz ‘Belediyeyi kazanamadık onlar destek versin’ diyorlar. Bu insanlar çözüm üretmek için seçildiler. Bahaneyi ben üretebilirim. Yalvarıyoruz, eylem yapıyoruz ama sesimizi duyan yok” dedi.

Spor Yorum: 0 / 22 Ekim 2019 17:19
“SESİMİZİ DUYAN YOK”
-A +A

TARAFTARIN SESİ DİRİ, ES TV’DE 90+3’DE KONUŞTU
Eskişehirspor Kulübünün içinde bulunduğu olumsuz süreci, ES TV’de yayınlanan 90+3 Programında Murat Dağtekin ve Ahmet Karaçöl ile birlikte değerlendiren Taraftarlar Birliği Başkanı ve Nefer Tribün Lideri Murat Diri, Eskişehirspor’da ikinci kez başkanlığa seçilen Osman Yaş ve yeni yönetiminin, Eskişehirspor’a zarar verdiğini söyledi.
GENEL KTURULUN ERTELENMESİNİ İSTEDİK
Diri yaptığı açıklamada, “13 Ekim tarihinde yapılan genel kurulda, Osman başkan ile konuştum. 1 hafta kongreye ertelemesini ve alelacele bir liste çıkarmayalım dedim. Ama kendisi her şeyin hazır olduğunu ve sponsorlarla anlaştığını söyledi. Üye olmayanların yönetime yazıldığını dile getirdik. Ancak oldu bittiye gelen bir kongre yaşadık. Herkes kongrenin 1 hafta daha ertelenmesini istedi ama Taş bunu kabul etmedi. Eskişehirspor çok küme düştü ama bu hale hiç düşmedi.
KULÜBÜ YAŞATACAK BİRİLERİNİ İSTİYORUZ
Bizim anlamadığımız gelişmeler yaşanıyor. Osman Taş’ın ilk yönetimde olan ve daha sonra onun arkasından konuşan kişiler ikinci kez yönetimine giriyor. İnsanlar taraftar yönetime karışmasın diyor ama 5 tane üye olmayan kişi yönetime girmiş bu bizim işimiz mi? Birisi de çıksın sesini yükseltsin o zaman. Biz kulübü yaşatacak birilerini istiyoruz. Altyapı Akhisar deplasmanına gitmiş ama son anda ulaşmışlar.
BU GİDİŞLE 3. LİGE DÜŞERİZ
Pinto’dan transfer yasağı ve -6 puan cezası aldık. Aynı sezonda iki kez ceza veremez Pinto ama önümüzdeki sezon küme düşme cezasını yollayabilir. Zaten böyle giderse 2. Lig’e düşeceğiz. Pinto’dan da küme düşürme cezası gelirse 3. Lig’e düşeriz. Eskişehirspor’un bu durumuna göz yumanlara sesleniyoruz takım düşüyor. Amatör düşsek de borcumuz silinmiyor. Bölgesel Amatör Lig’e çıktığın andan itibaren puan silmeler yine geliyor.
ESKİ YÖNETİCİLERİN SAHİP ÇIKMASI GEREKİYOR
Şimdi Eskişehir’de ağabeylik yapacak kişiler yok. Eskişehirspor’a eski yöneticilerin de sahip çıkması gerekiyor. Çare Sinan Özçeoğlu dedik. Eskişehirspor’a fayda sağlayacak isimlerin başında geliyordu. Maddi anlamda güçlü ve takıma özgüven getirecek bir isim. Bizim tek menfaatimiz Eskişehirspor’dur. Bu yüzden kulübün yaşaması için Sinan Özeçoğlu’nun kulübün başına gelmesini istedik” dedi.
BAHANEYİ BİZ ÜRETEBİLİRİZ
Diğer taraftan Eskişehirspor’a destek olmaları için çaldıkları kapıların yüzlerine kapandığını da aktaran Diri, “Belediyeye gidiyoruz ‘AK Parti destek versin’ diyorlar. AK Parti’ye gidiyoruz ‘Belediyeyi kazanamadık onlar destek versin’ diyorlar. AK Parti size stadyum yaptık daha ne yapalım diyorlar. Mersin’e stadyum yapıldı şimdi Mersin amatörde stadyumu bomboş. Belediyeler biz destek verdik hepsi havada kaldı diyor. Bu insanlar çözüm üretmek için seçildiler. Bahaneyi ben üretebilirim. Yalvarıyoruz, eylem yapıyoruz ama sesimizi duyan yok” dedi.
GENEL KURUL USULSÜZ
13 Ekim’de yapılan genel kurulda, kulübe üye olmayan isimlerin yönetime girmesi yüzünden, genel kurulun iptali için mahkemeye başvurmalarını da değerlendiren Diri, “Eskişehirspor’da daha sonra üye olmuş ve 5 tane yönetici abimiz ablamız var. Biz Osman Taş’a karşı mahkeme açmıyoruz. Kongrede usulsüzlük olduğu için dava açıyoruz.
SÖYLEMLERİMİZ AĞIR OLACAK
Eskişehirspor sahipsiz kalacak triplerine girip yönetimin başına geçiyorlar. Bundan sonra söylemlerimiz ağır olacak. Eskişehirspor’a zarar veriliyor. Takım sahada koşmuyor. Futbolcu evinin kirasını ödeyemiyor. Öteki kredisi ödeyemiyor.
YÖNETİM YANLIŞTAN DÖNMELİ
Şu an ki yönetim güven vermiyor. İnsanlar artık daha farklı bir şey düşünecek. Menfaat için mi oradalar diye düşünecekler. Yanlış içinde doğru aranmaz, bu yanlıştan dönmeliler. Osman Taş kötü bir insan değil ama kötü bir yönetici. Bunu kabullenmek lazım. Kimse kümede kalacağımıza inanmıyor. Tribünlerden sayı gittikçe azalıyor” dedi.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti