-6 puan için kader günü

Spor Yorum: 0 / 23 Haziran 2019 17:25
-6 puan için kader günü
-A +A

Alacakları ödenmediği gerekçesi ile, Eskişehirspor Kulübünün 6 puanının silinmesi için FİFA’ya başvurulan SebastianPinto dosyası ile ilgili, karar bugün belli olacak. 6 puan silme cezası ile karşı karşıya kalan yönetim, konuyla ilgili bugün basın toplantısı düzenleyecek. 
 
Eskişehirspor, 2019-2020 sezonu öncesi 6 puan silme cezası ile karşı karşıya.
ÖDEME VE İTİRAZ YAPILMAMIŞ
2015-2016 sezonunda Siyah kırmızılı formayı giyen SebastianPinto’nun, 497 bin Avro kalan alacağının ödenmesi için, Ocak 2019 da FİFA’ya başvuran ve kulübe 60 gün süre veren oyuncunun Avukatı, bu süre içinde ödemenin yapılmaması yüzünden, puan silme talebini devre soktu.
FİFA PUAN SİLİNMESİNİ BEKLİYOR
Pinto’nun avukatının 19 Haziran tarihinde FİFA’ya puan silinmesi talebinde bulunduğu, FİFA’nın da Türkiye Futbol Federasyonuna bilgi vererek, 25 Haziran tarihine kadar Eskişehirspor’un 6 puanının silinerek, kararın FİFA’ya iletilmesini istediği öğrenildi.
PİNTO İLE SON GÖRÜŞME
Pinto ile daha önce mutabakata varan fakat resmi olarak elinde bir protokol bulunmayan Eskişehirspor yönetimi, dün Arjantin’de Pinto ile görüşmesi için birini görevlendirdiği öğrenildi.
SON GÜN BUGÜN
Dün itibari ile gerekli protokol alınmadığı ve FİFA’ya gönderilmediği taktirde, Eskişehirspor’a verilen 6 puan silme cezasının, bugün TFF tarafından onanarak, FİFA’ya bildirileceği öğrenildi.
YÖNETİM BİLGİ VERECEK
Alınan bilgiye göre 6 puan silinmesinin önüne geçmesi zor gözüken yönetimin, bugün yapacağı basın toplantısında, bu cezada ihmali olanlar ve yaşanan süreçle ilgili ayrıntılı bir basın açıklaması yapacak.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti