600 ALACAKLI VAR

Spor 4 Temmuz 2021 18:22
Videoyu Aç 600 ALACAKLI VAR
A
a

Siyah Kırmızılı kulübün çalışanlarından Akif Yer, yaptığı açıklamada, “121 futbolcu, 87 eski yönetici, 45 antrenör, 18 menajer, 3 futbol kulübü, 112 yerel işletme ve 200 civarında Eskişehirspor’da çalışmış veya halen çalışan personelin, banka ve kurumların bu kulüpten toplam 300 milyon TL alacağı bulunuyor” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehirspor Kulübü medya bölümü çalışanlarından Akif Yer, Radyospor mikrofonlarına konuştu. Anadolu takımlarının konuşulduğu spor programı olan ‘Üçleme’ programında konuşan Yer, Nazım Türknas ve Volkan Yılmaz’ın sorularını yanıtladı.

5 YILDA BİR KEZ AÇILDI
Akif Yer programda özetle şu ifadeleri kullandı; “Eskişehirspor son beş sezonda sadece bir kez transfer yasağını kaldırabildi. O da 2019 yılının Ocak ayında. Fuat Çapa’nın teknik direktörlüğünde ‘Bizim Çocuklar’ sloganının ilk kez kullanıldığı sezonda transfer açılabilmişti.

BORÇ 300 MİLYON TL
Eskişehirspor’un borcu 11.06.2021 tarihinde 246 milyon olarak açıklandı. Bu borcun yasal faizleri ve dosya masrafları ile birlikte 300 milyon civarında olduğunu tahmin ediyoruz.

600 ALACAKLI
121 futbolcu, 87 eski yönetici, 45 antrenör, 18 menajer, 3 futbol kulübü, 112 yerel işletme ve 200 civarında Eskişehirspor’da çalışmış veya halen çalışan personelin yanı sıra, bankalar, vergi, SGK ve İl Müdürlüğünün bu kulüpten alacağı bulunuyor. Eskişehirspor kapanırsa yaklaşık 600 kişinin hak edişleri de yok olup gidecek. 

DÖVİZ BORÇU DEĞİŞMEDİ
Eskişehirspor 2016 yılında küme düştüğünde güncel borcu 89 milyon lira açıklanmıştı. Kulübün 5 yıl önce de 9 milyon Euro civarında döviz borcu bulunuyordu, bugün de 9 milyon Euro civarında döviz borcu bulunuyor. Bu beş yıllık süreçte kapatılan yabancı oyuncu dosyaları olsa da, transfer tahtası kapalıyken ve 2019 yılının Ocak ayında açılan transferde eklenen döviz borçlu dosyalar oldu.

BİR DAKİKA BİLE OYNAMADI
Örnek vermek gerekirse, Cristian Tanase isimli futbolcu ile sözleşme imzalanmış. Transfer yasağı kaldıramamış ve bu sebeple oynatılamamış. Ancak sözleşme imzalandığı için oyuncu FIFA’ya başvurup alacağını belgelemiş. Rumen futbolcunun bugün 400 bin Euro net alacağı bulunuyor ve bu oyuncu 1 dakika bir forma giymemiş. 

84 İMZA GEREKİYOR
Camiada başkan olmak isteyen kimse çıkmadı. Düzenlenen üç kongre de ertelendi. Kulübü şu an Divan Heyeti yönetiyor. Transfer tahtasının açılması için 84 imza gerekiyor. Bu imzaların büyük kısmı alındı. 22-23 civarında imza kaldı. Bugüne kadar alınan tüm imzalar için 1 lira ödeme yapılmadı. İmza veren herkes ‘Eskişehirspor yaşasın’ ümidi ile imzasını verip alacağını öteledi. İmza veren kişiler borçlarını silmiyorlar. Sadece bir transfer sezonluğuna erteliyor.

HİBE EDİLMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL
Trabzonspor başkanının konuşmasındaki hata da burada. Eskişehirspor yetkilileri Trabzonspor yöneticilerine borcumuzu silin demedi. Borcun hibe edilmesi gibi bir durum söz konusu değil. 

ALACAKLARINI ALAMAZLAR
Eskişehirspor yaşayacak ki alacaklıların parası da yaşasın. Kulüp kapanıp giderse, kimse beş kuruş para alamaz. Muhatap bile bulamazlar. SGK, vergi ve banka borçları eski yöneticilere fatura edilir. Diğer alacaklılar alacaklarını alamaz. 

ATEŞ DAVAYI KAZANDI FAKAT İMZA VERDİ
Necati Ateş mahkemesi futbolcu lehine sonuçlandı. Necati’nin Eskişehirspor’dan bildiğim kadarıyla resmi olarak 700 bin Euro + 170 bin Euro alacağı bulunuyor. Divan Kurulu Üyesi Mehmet Şimşek ile görüşen Necati Ateş transfer yasağının kaldırılması için imza verdi.

19 FUTBOLCU KALDI
Eskişehirspor’un kadrosunda şu an 19 futbolcusu var. Geçtiğimiz sezon TFF 1.Lig’de sadece 8 puan toplayabilen kadrodan bugün itibariyle 20 oyuncu ayrıldı. Şu an mevcut kadronun en yaşlı futbolcusu 31 yaşındaki Onur Bayramoğlu. Diğer 18 oyuncunun da en yaşlısı 21-22 yaşındaki oyuncular. U17 ve U19 liginden tanıdığımız genç oyuncular dışında elimizde oyuncu kalmadı. 

ELBETTE KAPANMAYACAK
12 Temmuz tarihinde kongre yapılacak. Şu ana kadar adayız diyen çıkmadı. Yaklaşık 300 milyonluk borcun altına elini sokmak isteyen varsa da biz duymadık. 84 bin Passoligli taraftarı bulunan hacmi büyük bir camiayız. Eskişehirspor elbette kapanmayacaktır.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Kurban Bayramı tebriği - İYİ Parti
Kurban Bayramı tebriği - Eskişehir Kent Konseyi